VAROL MEMİŞLER GÜVEN TAZELEDİ

VAROL MEMİŞLER GÜVEN TAZELEDİ

ABONE OL
2 Temmuz 2023 12:49
VAROL MEMİŞLER GÜVEN TAZELEDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Türk Hava Kurumu Bandırma Şubesi seçimli genel kurulu 2 Temmuz tarihinde gerçekleştirildi. Şube binasında yapılan Genel Kurulda mevcut başkan Varol Memişler bir kez daha THK Bandırma Şube Başkanlığına seçildi.

THK Genel Kurulu saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Yapılan öneriler doğrultusunda Divan başkanlığına Erol Rüzgar, divan üyeliklerine Eyüp Can, Şenol Pekel ve Yurdaer Akbaşı seçildiler.

Yönetim ve Denetim Kurulu raporları okunarak oy birliği ile onaylandı. Teşekkür konuşması yapan THK Şube Başkanı Varol Memişler “Türk Hava Kurumumuz geçtiğimiz on altı Şubat’ta 98 yaşına bastı. Türk Hava Kurumu 1925 senesinde kurulduğu andan bu yana itibaren yaşam, destek, Türkiye Cumhuriyeti’ne gayret, devrimlerimize süreklilik kazandırmak amacıyla çok yoğun faaliyetlerde bulundu.

Türk Hava Kurumumuzu iyi anlayabilmek için Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihine bakmanız yeterlidir. Mustafa Kemal Atatürk 1925 senesinde Türkiye’de araba lastiği dahi yokken, uçaklar hayal iken istikbal göklerdedir demiştir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin havacılık sanayisinde havacılıkla ilgili eğitiminde inanılmaz bir karakteri vardır Türk Hava Kurumu’nun. Türk Hava Kurumu kurulmasa idi bugün insansız hava araçlarımız için İsrail’den Amerika’dan izin almak zorunda kalırdık.

Türk Hava Kurumu’nun borcu var diyorlar. Türk Hava Kurumu’nun hiç kimseye borcu yok. Türk halkının bize borcu var. Devletimizin bize borcu var Doksan sekiz ekolü tamamlayabilmek için verdiği değerleri, havacılık konusunda geliştirmeleri kim sağlamıştır? Türk Hava Kurumu sağlamıştır. Havacılık tarihi kanla yazılmıştır. En ufak bir hatada havacılıkta istikrarsızlık ve kaos başlar. Dolayısıyla Türkiye Cumhuriyeti Devleti avcılık sanayisinde, avcılık öngörüsünde, Türk Hava Kurumu’na çok şey borçludur Dolayısıyla Türk Hava Kurumu’nun parayla değerlendirilmesi, borcunun olması bizce biraz tuhaf kaçmaktadır. Derhal biz bu açıkları kapatıp devletimizle iyi ilişki kurup iletişim kara yollarını iyi açıp bu borçlardan kurtulmak ve Türk Hava Kurumu’muzu tekrar yeni yüzyılımızda aynı hislerle aynı ruhla, aynı şuurla bakın aynı ruh diyorum, aynı şuur diyorum. Biz bu ruhu ve şuuru şu anda kaybettik. Arkadaşlar üstüne basa basa konuşuyorum. Ruhumuz ve şuurumuz elimden alınmak isteniyor. Buna izin veremeyiz. “ Dedi.

Yapılan seçimler sonucunda Varol Memişler tekrar THK Şube Başkanlığına seçilirken Ahmet Güleç, Sadi Şengül, Türker Yeşil ve Hayri Turna yönetim kurulu üyeliklerine seçildiler.

Genel kurul Türk hava Kurumuna bugüne kadar hizmet vermiş üyelere verilen şükran plaketleri ile sona erdi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.