VAKA SAYILARINDA BANDIRMA REKOR KIRIYOR - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

VAKA SAYILARINDA BANDIRMA REKOR KIRIYOR

Bu haber 07 Ocak 2022 - 14:44 'de eklendi ve 21.319 kez görüntülendi.

Yazın son aylarında Bandırma’da düşüşe geçen Koronovirüs vakalarında büyük artışlar yaşanmaya başlandı. Omicron varyantının baskın hale gelerek ülke genelinde vaka sayılarındaki artışına paralel olarak Bandırma’da da son haftalarda vaka sayılarında büyük oranda atışlar yaşanıyor.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Balıkesir Valisi Hasan Şıldak “Ülkemizde omicron varyantının yayılmasıyla vaka sayılarında artışlar yaşanıyor. Bu artışlara paralel olarak ilimizde vaka sayılarında yüzde 50 oranlarında artış var. Balıkesir ilimizdeki ilçeler arasında vaka artışlarının nüfusa göre en yüksek yaşandığı ilçemiz de Bandırma oldu. Balıkesir genelindeki vaka sayılarının 1/3’ü Bandırma tespit edildi. Ancak hastaneye yatışlar ve ölüm sayılarında artışlar görülmüyor. “ Dedi.

Ölüm vakalarında aşısızların ya da eksik aşılı kimselerin bulunduğunu özellikle belirten Balıkesir Valisi Hasan Şıldak “Ne yazık ki tedbirleri vatandaşlar olarak dikkate almamaya başladık. Maske, temizlik ve mesafe önlemlerine mutlaka geri dönmek zorundayız. Kalabalık ortamlardan uzak durmak ve aşı olmak en iyi korunma yöntemleridir.

Özellikle bütün vatandaşlarımızın aşılarını tamamlamasını istiyoruz. Aşılarını olanlar da hatırlatma aşılarını mutlaka olsunlar. Zira aşı yeni varyantın yayılma hızını yüksek oranda önlüyor. Ölümlerde aşısı olmayan ya da aşılarını tamamlamayanlar yer alıyor. Aşı olanlar içinde ölüm oranı yok denecek kadar az. Sadece çok yaşlı veya ağır kronik hastalıkları olanlar arasında ölümler yaşanıyor. Türkovac aşılarının yapılmasına ilimizde başlandı. İsteyen vatandaşlarımız Balıkesir Şehir Hastanesinde Türkovac aşılarını vurdurabilirler.

İl genelinde olduğu gibi Bandırma’daki okullarımızda yoğun bir sıkıntı yaşamıyoruz. Çocuklarımız bizim geleceğimiz onun için okullarımızdaki önlemlerimizi her zaman üst noktada uyguluyoruz. “ Dedi.

Bandırma Araba Servisi

&nbps;

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Web Tasarım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .