UZAKTAN EĞİTİM 30 NİSAN'A KADAR UZATILDI - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

UZAKTAN EĞİTİM 30 NİSAN’A KADAR UZATILDI

Bu haber 25 Mart 2020 - 19:42 'de eklendi ve 600 kez görüntülendi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ortak basın toplantısı düzenledi. Toplantıda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca korona virüs salgını ile ilgili gençlere uyarılarda bulunarak, hastalığın sadece ileri yaşta ve 65 yaş üzerinde insanlarda değil, gençlerde de görüldüğünü ve gençlerin evlerinden çıktıklarında belki birer taşıyıcı konumunda olarak hastalığı aile bireylerine taşıyabilecekleri uyarısında bulundu.

65 VE 60 YAŞLARINDA İKİ HASTA YOĞUN BAKIM ORTAMINDA İYİLEŞEREK TABURCU OLDU

Bakan Koca, ” Şehir şehir sokak sokak ev ev Türkiye. Ülkemizin bütün insanı, bir virüs dünyayı tehdit ediyor. Bilim bugün için büyük vaatlerde bulunamıyor. Bu hastalığa karşı elimizde güçlü bir koz var, yakalanmamak. Durumu kabullenmemiz zor değil. Corona virüs karşısında biz irade sahibiyiz. Devlet bu mücadelede yaptırım gücü olan kılavuzdur. Uygulama bize bağlıdır. Evinize çekilerek önleyebilirsiniz. Bu mücadele devletimiz güçlüdür. Ülkemin sevgili gençleri sizlere sesleniyorum. İnsan sayısının arttığı her ortam riskin arttığı ortamdır. Risk altına giriyorsunuz, belki hasta olmuyorsunuz ama öldürücü bir virüsün taşıyıcısı oluyorsunuz. Hastalığa hatta daha büyük acılara aracılık etmeyin. Bu günler kendinize yatırım olsun. Yaşı bana yakın olanlara ve benden büyüklere bir şey söyleyeceğim. Virüs yaş ayrımı yapmıyor, farkında olmadığınız bir hastalığınız varsa virüs onu ortaya çıkaracak tedavi olmadığı kadar zor olacaktır. Şu sıralar büyüklerimizin ziyaretlerine gitmek sakıncalı, onları korumak zorundayız. Tedbirlere sıkı sıkıya uyarsak bu özlem uzun sürmeyecek. Uygulamayı lütfen tatil olarak görmeyin, derslerinden arkadaşlarından geri kalmasınlar. Okullara verilen ara uzatılacak, sayın bakanım birazdan söylemiş olacak. Aldığımız tedbir kadar güçlüyüz, unutmayın hayat eve sığar. Bundan sonraki dönemde düzenli bir şekilde karşıda ekranda gördüğünüz şekilde hem toplam hasta sayısını, test sayısını, vaka sayısını ve iyileşen hasta sayısı olmak üzere dijital ortamda her gün güncellenerek bunu kamuoyu ile paylaşmış olacağız.  Erken dönemde ilk vakalarımızdan olan iki hastamızın bilgisini vermek istiyorum. 65 ve 60 yaşında iki hastamız iyileşerek taburcu oldu. Yoğun bakım şartlarında olan hastalarının da iyileşme durumunda olduğunu söylemek istiyorum.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ise yaptığı açıklamada, korona virüs salgını nedeniyle okullara verilen aranın 30 Nisan’a kadar uzatıldığını ve bu süreçte uzaktan eğitim sisteminin devam edeceğini ifade etti. Bakan Selçuk, uzaktan eğitimde bu haftanın deneme haftası olarak görüldüğünü ifade ederek, önümüzdeki günlerden itibaren sistemin daha doyurucu içeriklerle öğrencilere hizmet vermeye devam edeceğini belirtti. Bakan Selçuk, “Milli Eğitim Bakanlığı olarak meseleye nasıl baktığımızı paylaşma fırsatımız oldu. Mesele dünya tarihinde ilk kez karşılaşılan bir mesele. Çocukların sağlığı bizim için birinci nokta. Eğitimsel olarak ortaya çıkan ihtiyaçları izleyerek tespit etmeye çalışıyoruz. Telafinin ne zaman nasıl olacağı bilim kurulumuzun önerileriyle doğrudan doğruya ilgili. Eğitimde eksikler olacaktır fakat ben bütün vatandaşlarımızın müsretih olmasını isterim. Hiçbir şekilde eksik bırakmadan bu yolculuğu yürüteceğiz. Gereğini yapacağımızdan hiçbir endişesi olmasın kimsenin. Önümüzdeki evde eğitim sürecini bir müddet daha uzatma ihtiyacını doğurdu. 30 Nisan tarihine kadar okullarımızın tatil olması ve uzaktan eğitimin devam etmesi konusunda bir karar söz konusu” dedi.

Bandırma Web Tasarım

Tercüme Bürosu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Grand Asya Hotel