ÜRETİCİ FİYATLARDA İYİLEŞTİRME YAPILMASINI BEKLİYOR

ÜRETİCİ FİYATLARDA İYİLEŞTİRME YAPILMASINI BEKLİYOR

ABONE OL
9 Ağustos 2023 09:35
ÜRETİCİ FİYATLARDA İYİLEŞTİRME YAPILMASINI BEKLİYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Bandırma Ziraat Odası Başkanı Süleyman Dönmez hükümetin açıkladığı buğday ve arpa fiyatlarında iyileştirme beklediklerini söyledi. Şehir Gazetesine konuşan Başkan Dönmez, ürün fiyatlarının art arda gelen zamlar karşısında erdiğini belirterek, hükümet fiyatlarda iyileştirme yapsın dedi.

Bölgede TMO alımlara devam ediyor

TMO’nun alımlara devam ettiğini söyleyen Bandırma Ziraat Odası Başkanı Süleyman Dönmez “ Aksakal ve Merinos da açılan geçici alım istasyonlarında alımlar hızla devam ediyor. Bölge üreticileri ürünleri bu geçici alım noktalarına kolaylıkla teslim ediyor. Alımın ilk günlerinde başvurularda yoğunluk yaşansa da şimdi sıkıntı aşıldı. TMO çiftçilerimizin tüm ürünlerini alacak.

Bu sene bölgemizdeki rekolte bu sene oldukça yüksek. Ürüne verilen ücret de üreticileri memnun etmişti. Ancak fiyatlar açıklandığından bu yana art arda mazot ve gübreye gelen zamlar karşısında üreticiler mağdur olmuştur. Üreticilerin daha para ellerine geçmeden erimiştir. Bu konuda hükümetten fiyatlarda iyileştirme yapmasını bekliyoruz.”

Sıcaklar ayçiçeği ve zeytinde verim kaybı yaratacak

Ülkede yaşanılan yüksek sıcaklıkların ayçiçeği ve zeytin de verimi düşüreceğini söyleyen Başkan Dönmez “ Ülkemiz uzunca bir süredir yüksek sıcaklıklar altında adeta kavruluyor. Hava sıcaklıkları normallerin çok üstünde seyrediyor. Bu yüksek sıcaklıklar hasadın başlamadığı ayçiçeği ve zeytin için tehlike arz ediyor. bu yüksek sıcaklıkların sürmesi halinde ayçiçeği ve zeytin de verim kaybı yaşanacaktır. “ Dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.