ÜNİVERSİTEDE GENÇ OFİS ÇALIŞMALARIYLA DİKKAT ÇEKİYOR

ÜNİVERSİTEDE GENÇ OFİS ÇALIŞMALARIYLA DİKKAT ÇEKİYOR

ABONE OL
5 Ekim 2023 09:27
ÜNİVERSİTEDE GENÇ OFİS ÇALIŞMALARIYLA DİKKAT ÇEKİYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Genç Ofisi Atölye, Kulüp ve Akademik çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. İlçe Spor Müdürü Hüseyin Elüstü koordinasyonunda başarılı çalışmalara imza atan üniversite Genç Ofisine Şehir Gazetesi olarak konuk olduk.

Çalışmalar hakkında Şehir Gazetesine açıklamalarda bulunan Genç Ofis Sorumlusu Fatih Özel “Üniversitemizde eğitim gören öğrencilerin eğitsel, sanatsal, sosyal, kültürel, sportif ve gönüllülük faaliyetlerinin zenginleştirilmesi ve Genç Ofis ile üniversitemizde eğitim alan gençlerimize daha etkin ve verimli öğretim hayatı sunmak adına YÖK ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında imzalanan protokole göre Genç Ofis’ler aracılığıyla gönüllülük faaliyetlerinin yaygınlaştırılması ile gençlerin sosyalleşmesi hedefliyoruz.  Gelecekteki meslek hayatlarına ışık tutmak, özgüven ve takım ilişkisi birlikte hareket etme duygusu gibi hayatlarının her alanında aktiflik başarı sağlayacak olguları üniversite eğitim yıllarında gençlerimize kazandırmak isteği ile çalışmalarımızı gerçekleştirme hedeflerimiz var.

Genç Ofis Üniversitelerimizle Bakanlığımız arasında bir işbirliğidir. Üniversitemizdeki genç ofisimizde her bir gencimize ulaşma, her bir gencimizin imkânlardan aynı şekilde istifade etmesini sağlamak bakanlığımızın esas hedefidir. Gençlerimiz ders çalışırken bir yandan da vize, final yoğunluklarını atacakları sosyal faaliyetler, dinlenme ve enerjilerini doğru yönde gelecekleri yararına birtakım işlere dönüştürdükleri bir mekanda buluşturuyoruz.”

Genç Ofisin faaliyetleri hakkında da bilgiler veren Ofis Sorumlusu Fatih Özel “ Güzel Sanatlar atölyemizde Resim, Karakalem, Yağlı Boya, Ebru, Hat, Yöresel Halk Oyunları, Tiyatro

Dil Eğitimleri Atölyesinde ise İngilizce, Osmanlıca

İnovasyon Atölyesinde Bilgisayar İşletmenliği, Robotik Kodlama

Kişisel Gelişim Atölyesinde Diksiyon ve Hitabet, İşaret Dili, İletişim

Müzik Atölyesinde Bağlama, Gitar, Keman, Türk Musiki Korosu

Akıl ve Zeka Atölyesinde Satranç, Mangala, Zeka Oyunları kurslarımız devam ediyor.

Haftanın her günü olan kurslarımız için eğitmenlerimiz Milli Eğitim Bakanlığı tarafından temin ediliyor. Sınıflarımız 20 kişilik oluyor. Gönüllü sayımız da 700 rakamını buldu.

Ayrıca üniversite dışından Bandırma halkı da bizim kurslarımızdan yararlanabiliyor. 14-29 yaş aralığındaki vatandaşlarımız için de kurslarımız olacak. Bu başvurular İlçe Spor Müdürlüğü Genciz biz linkinden yapılabiliyor.”

Bu çalışmalara paralel olarak birçok projemizde sürüyor. Bu projeler, ücretsiz Akademik ve Gençlik Kampları projesi

Genç Dönüşüm Projesinde gönüllü öğrencilerimiz vasıtasıyla sınavlarda YÖK tarafından dağıtılan kalemleri toplayarak ihtiyacı olan köy okullarına gönderiyoruz.

Kitap okuma halkaları projesinde ise 5 kişilik gruplar aynı kitapları okuyarak ay sonunda kitabın kritiklerini yapıyorlar ve bir sonraki ay okunacak kitabı belirliyorlar. “

Genç Ofis olarak kültür ve sanat yarışmalarına da katıldıklarını ifade eden Özel “ Son olarak Balıkesir’de düzenlenen şiir okuma yarışmasında 13-17 kız yaş gruplarında ilk 3 sırayı üniversitemiz öğrencileri kazandılar. Yine aynı yarışmada 18-25 kız yaş gruplarında da birincilik bizim oldu. Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Genç Ofisi olarak Kocaeli’de düzenlenecek yarışmada birimcilerimiz Balıkesir ilini temsil edecekler. Bizimle çalışmak isteyen öğrenciler için Fatma Ana ve Yarbay Vecihibey yurtlarında Genç Ofis bürolarımız var. “ Dedi.

 

 

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.