UMUDA KAPI AÇIYORUM HAYATA TUTUNUYORUM - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

UMUDA KAPI AÇIYORUM HAYATA TUTUNUYORUM

Bu haber 11 Ocak 2021 - 10:44 'de eklendi ve 1.137 kez görüntülendi.

Balıkesir Valiliği uyuşturucu ile mücadele kapsamında “Umuda kapı açıyorum, hayata tutunuyorum adıyla yeni proje başlattı. Proje hakkında açıklamalarda bulunan İlçe Kaymakamı Günhan Yazar, bu projeye madde bağımlısı olan ve tedavi olmak isteyen kişiler ile aileleri başvurabilir dedi.

Başvuruların kaymakamlık bünyesindeki açık kapı birimine yapılacağını belirten İlçe Kaymakamı Günhan Yazar “Uyuşturucudan kurtulmak isteyerek başvuruda bulunan kişiler önce Balıkesir İl sağlık Müdürlüğünde gönderilerek psikolojik destek almaları sağlanacak. Tedavilerin tüm masrafları devletimiz tarafından karşılanacak. Bağımlılık süreci tedavisi konusunda ailelere de danışmanlık hizmeti verilecek. Bağımlı bireylerin sosyal yaşama uyum sağlaması amacıyla tedavi sürecinde çeşitli spor ve sanat faaliyetleri ve kurslar sağlanacak.

Tedavi sürecini başarı ile atlatarak uyuşturucu kullanımından kurtulan kişilere İŞKUR kanalıyla iş olanağı sağlanacak. Bu proje kapsamında Bandırma’da 3 kişi başvuruda bulundu ve ikisinin tedavisi Manisa’da devam ediyor. “

İlçe Kaymakamı Günhan Yazar “Bağımlılık tedavisinde kişinin tedavi olmayı istemesi ve tedavi için girişimde bulunmasının önemli olduğu belirterek, bu proje onlar için bir kurtuluş olabilir dedi.

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

Tercüme Bürosu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.