ULUSAL SÜT KONSEYİ LAV EDİLMELİDİR

ULUSAL SÜT KONSEYİ LAV EDİLMELİDİR

ABONE OL
18 Ocak 2024 10:03
ULUSAL SÜT KONSEYİ LAV EDİLMELİDİR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ulusal Süt Konseyinin (USK), çiğ süt tavsiye fiyatının 22 Ocak’tan geçerli olmak üzere, üreticinin eline litre başına net 13.5 lira geçecek şekilde belirlenmesi kararı tepkilere neden oldu. Bandırma ve Erdek İlçeleri Süt Üreticileri Birliği Başkanı Özgür Bakan belirlenen fiyatlara tepki göstererek Ulusal Süt Konseyinin lav edilmesi gerektiğini ifade etti.

Ulusal Süt Konseyinin yeni belirlediği fiyatın sorunların çözümü noktasında yeterli olmadığını söyleyen Başkan Özgür Bakan “ Sanayicilerin kontrolünde kararlar alan Ulusal Süt Konseyinin üreticileri düşünmediği ortadadır. Bu yüzden Ulusal Süt Konseyinin lav edilmesi gerektiğini ve yerine üreticilerinde söz sahibi olacak yeni bir yönetim oluşturmasını talep ediyoruz. Aksi taktirde süt üreticileri hak ettikleri fiyatları alamayacaklar ve süt hayvanlarını kesime yollanmaya devam edeceklerdir.

Devletimizin bu süreçte elini taşın altına koyarak süt destekleme primini 5 liraya çıkarması gerekmektedir. Böylece süt üreticilerin eline net 18,5 lira geçmiş olacaktır. Bu fiyat da süt üreticilerinin nefes almasına ve sektör içinde kalmasını sağlayacaktır. “ dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.