ÜLKÜCÜ ŞEHİTLER BUGÜNDE IŞIĞIMIZ VE REHBERİMİZDİR - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

ÜLKÜCÜ ŞEHİTLER BUGÜNDE IŞIĞIMIZ VE REHBERİMİZDİR

Bu haber 27 Mayıs 2020 - 15:40 'de eklendi ve 814 kez görüntülendi.

27 Mayıs ülkücü şehitleri anma günü dolayısıyla Şehir Gazetesine konuşan MHP İlçe Başkanı Bekir Bozkurt, Türk milletinin bu gün olduğu gibi dünde milli birliğini zaafa uğratmak, ilerlemesine engel olmak için dünyada 68 Mayısında başlayan öğrenci hareketlerinin ülkemizde de başlaması neticesinde Devlete başkaldıran kökü dışarıda olan bu köhne harekete karşı,daima milletinin ve devletinin yanında olan milli bilinçle mücehhez varan evlatlarının bu fitne ateşine karşı gelmesiyle başlayan şerefli mücadelenin ilk şehidi 5 Ocak 1968 de Ruhi Kılıçkıran ile başlayan 1980 ihtilaline kadar devam eden bu mücadelede ülkücü hareket 27 Mayıs 1980 de şehid edilen rahmetli gümrük ve tekel bakanımız Gün Sazak la birlikte 5 bine  yakın Şehid vermiştir dedi.

İşte bu Aziz ülkücü şehitlerimizi anmak,verilen mücadeleyi gelecek nesillere aktarmak için 2011 yalının 27 Mayısından itibaren Kızılcahamam da kurulan ülkücü şehitler anıtında yaşamak ve yaşatmak için anılmaya başlanmıştır diyen MHP İlçe Başkanı Bozkurt ” Ülkücüler bu karanlık günlerde Türk milletinin varlığı ve bekası uğruna canlarını ve kanlarını feda etmişler,ama bu Aziz vatanı feda etmemişlerdir. Türk-İslam davasının yılmaz savunucusu olan ülkücü hareket batılı emperyalistlerin ve sıcak denizlere inmek isteyen Moskof hainin heva ve heveslerini vermiş olduğu şerefli mücadele ile kursaklarında bırakmıştır. Bu mücadele bugün de şekil değiştirerek devam etmektedir.bizim için vazgeçilmez olan tek şey Türkiye Cumhuriyetinin bölünmez bütünlüğüdür. Bayrak inmez,ezan dinmez,vatan bölünmez ve şehitler ölmez.

İstiklal şairimiz Mehmet Akif’in dediği gibi ”ey şehit oğlu şehit isteme benden makber,Sana ağuşunu açmış duruyor Peygamber” diyerek yıldızlaştırdığı tüm Aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle yad ediyorum. Emanetlerine sonsuza kadar sahip çıkacak ülkücü irade bugün de dimdik ayaktadır. Milletimizin birliği vatanımızın bütünlüğü için bu toprakları kanlarıyla vatan yapan Malazgirt’ten İstanbul’un fethine oradan Çanakkale’ye Dumlupınar’a, Sakarya’ya hain 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olanlardan Fırat Yılmaz Çakıroğlu’na kadar Kızılelması TURAN olan bütün Aziz şehitlerimize,devletimizin banisi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere yüce Allah’tan rahmetler niyaz ediyorum.Ruhları şad mekanları cennet olsun.

Şehitler ölmez Vatan bölünmez diye şehadete bir Gül bahçesine giriyor gibi giren Ülkü erlerinin kutlu emanetleri dün olduğu gibi bugün de ışığımız ve rehberimiz olacaktır. Bu duygularla merhum Başbuğumuz Alparslan’a Türkeş başta olmak üzere şehadetinin 40. yıldönümünde Gümrük ve Tekel bakanımız şehit Gün Sazak Ve bütün ÜLKÜ. Şehitlerini rahmet minnet ve saygıyla yad ediyorum.

Ruhları şad mekanları cennet olsun Rabbim Türk milletinin birliğini daim etsin..Tanrı Türk’ü korusun ve yüceltsin inşallah. Ne mutlu Türküm diyene. ” dedi.

Bandırma Web Tasarım

Tercüme Bürosu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Grand Asya Hotel