ÜLKÜ OCAKLARI DEREN İÇİN MEYDANDA - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

ÜLKÜ OCAKLARI DEREN İÇİN MEYDANDA

Bu haber 27 Ekim 2020 - 11:24 'de eklendi ve 1.273 kez görüntülendi.

DEREN ve Umut bekleyen tüm hastalar için sizleri 1 Kasım Pazar günü Bandırma Cumhuriyet Meydanına bekliyoruz diyen Bandırma Ülkü Ocakları Başkanı Uğur Özkurtbay, herkesi Kan ve Kök Hücre bağış kampanyasına destekçi olmaya çağırdı.

Dayanışma ve Yardımlaşma Ülkücü Bir Erdemdir şeklinde konuşan Uğur Özkurtbay “Bandırma’da yaşayan ve 9 yaşında olan lösemi hastası Deren Perihan Sevinç için Türk Kızılayı öncülüğünde başlatılan kök hücre bağışına Bandırma Ülkü Ocakları Başkanlığı olarak katılım sağladık.  21 – 22- 23 Ekim tarihlerinde Bandırma Cumhuriyet meydanında gerçekleştirilen kök hücre bağışına Bandırma ben ve yönetim kurulu üyelerimiz katıldı. “

Bağış öncesi lösemi hastası Deren’in annesi ile kısa bir görüşme yapan Bandırma Ülkü Ocakları Başkanı Özkurtbay  “Ülkü Ocakları olarak Deren kızımız için tüm teşkilatlarımızı bilgilendirerek maaş yapılması için gerekli çağrıyı yaptık. Gerek Yönetim olarak yüz yüze gerekse sosyal medya üzerinden başta Bandırma ve çevresi olmak üzere Türkiye’nin konuya duyarlı olması noktasında çağrıda bulunuyoruz.

Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşu olan Ülkü Ocakları’nın bu tür sosyal sorumluluk projelerinde her zaman en önde yer alıyor. Deren ve derin kızımız gibi bu hastalıkla mücadele eden tüm vatandaşlarımızın kök hücre bağışına ihtiyacı var. Biz Türk milleti olarak bu tür konularda kenetlenmeyi ve yardımlaşmayı iyi biliriz. İnanıyorum ki bugün yapılan bağışlar ile birlikte uygun döner bulunacak ve Deren kızımız yeniden hayata bağlanacaktır.”

1 Kasım’da Türk Kızılayı TIR’ının yeni bağışçılara ulaşmak için tekrar Bandırma’da olacağını hatırlatan Bandırma Ülkü Ocakları Başkanı Uğur Özkurtbay, tüm Bandırma alları 1 Kasım Pazar günü Cumhuriyet Meydanı’na davet ediyorum gelin Deren kızımıza hayat verin” dedi.

Aile ile sohbetin ardından Bandırma ülkü ocakları yönetimi ve beraberinde gelen ülkücü gençler kan ve kök hücre bağışında bulundu.

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

Tercüme Bürosu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.