TÜRKİYE İŞÇİ PARTİSİNDE NÖBET DEĞİŞİMİ

TÜRKİYE İŞÇİ PARTİSİNDE NÖBET DEĞİŞİMİ

ABONE OL
2 Ekim 2023 10:09
TÜRKİYE İŞÇİ PARTİSİNDE NÖBET DEĞİŞİMİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye İşçi Partisi ( TİP ) Bandırma İlçe Başkanlığının  2. Olağan Genel Kurulu parti binasında gerçekleştirildi. Tek liste olarak yapılan seçimlerde TİP İlçe Başkanlığına Şerife Sevim Şenel seçildi.

TİP 2. Olağan Genel Kuruluna TİP Kurucu üyesi Engin Aslan, Demokrasi platformu Dönem Sözcüsü Recep Gökdeniz, CHP Yönetim Kurulu Üyesi Erdal Erdoğan, Emekli Sen Başkanı Levent Balkış, Sol Parti İlçe Başkanı Ferhat Kaya, Eğitim Sen Başkanı Erdal Doğru, TİP Edremit İlçe Başkanı Aslıhan Tok ve Burhaniye TİP örgütü üyeleri katıldılar.

Saygı duruşunun ardından Divan heyeti seçildi. Divan başkanlığına Engin Aslan, divan üyeliklerine ise Baran Bakır ve Ozan Canbay seçildiler. Divan Başkanı Engin Aslan yaptığı kısa konuşmada “ Ülke tek adam rejimi tarafından yönetiliyor. TİP olarak bunu kabul etmiyoruz. Bu rejimi kabul etmeyenleri TİP saflarında örgütlü mücadeleye davet ediyoruz.

9 sene önceki Gezi eylemlerine 10 milyon insan katıldı. Ancak şimdi siyasi erk sadece 8 kişiden hesap sormak istiyor. Milletvekilimiz Can Atalay’da bu kişilerden biridir. Milletvekili seçilmesine karşın anayasaya aykırı olarak serbest bırakılmadı. Şimdi apar topar kararlar ile milletvekilliği düşürülmek isteniyor. TİP olarak bu kararları kabul etmiyoruz. Yarın Hatay’dan Ankara’ya doğru demokrasi yürüyüşü başlatıyoruz. Can Atalay’a özgürlük istiyoruz. “ Dedi.

Mali raporların ve faaliyet raporlarının okunup ibra edilmesinin ardından seçimlere geçildi. Yapılan seçimler sonucunda Şerife Sevim Şenel TİP İlçe Başkanlığına seçilirken yönetim kurulu da şu isimlerden oluştu;

Tahir Ozan, Kaan Şan, Şengül Mercan Sevinç, Tolga Avaz, Sevda Şıvga

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.