TÜRKİYE ÇÖL OLMASIN

TÜRKİYE ÇÖL OLMASIN

ABONE OL
5 Haziran 2023 15:19
TÜRKİYE ÇÖL OLMASIN
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bandırma Belediyesi, TEMA, Rotary Kulüp ve Bandırma Kent Konseyi 5 Haziran Dünya Çevre Gününü, çocuklar ile beraber General Balcı Çamlığındaki farkındalık etkinliğiyle kutladı. Belediye Başkanı Tolga Tosun’un da katıldığı Dünya Çevre Gününde yaklaşık 15 okuldan 1000 ilkokul öğrencisi doğada bir araya geldiler.

5 Haziran Dünya çevre Günü etkinliğinin açılış konuşmasını TEMA Vakfı Başkanı Burak Uğur yaptı. Uğur “Doğamız günden güne daha kötüye gidiyor. Hayrettin Karaca, bizim yürüdüğümüz yollardan yürümüş, bizim eğitim aldığımız okullarda eğitim almış bir orman kahramanı olmuş.  Bu orman kahramanı imgesini ona biz değil Birleşmiş Milletler vermiş. 1992 yılında TEMA Vakfı’nı kurarak ‘Türkiye Çöl Olmasın’ sloganıyla beraber, Türkiye’deki yeşil hareketi başlatmış. Bu işe başlarken de yanına Ali Nihat Gökyiğit’i de alarak adeta Türkiye’yi karış karış dolaşmış milyonlarca fidanın toprakla buluşmasını sağlamış. Doğa ve çevre konusunda dünya gitgide olumsuz bir tabloyla karşı karşıya. Sizler çocuklarımız, gençlerimiz geleceğin karar vericileri olarak, çevre bilinciyle beraber yetişmenizi istiyoruz.“ dedi.

Etkinlikte öğrencilerle bir araya gelen Belediye Başkanı Tolga Tosun da yerel yönetim olarak sizlere daha yeşil ve yaşanabilir bir Bandırma için meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşlarıyla beraber ortak çalışmalar yürütüyoruz. Balcı Çamlığı, Bandırma’nın nefes aldığı bölgelerden bir tanesi oldu. Ağaçların bol olduğu güzel bir alandayız. Önümüzdeki günlerde Malta deresi dediğimiz reaksiyon alanını, doğa dostu bir park haline getirerek kullanıma açacağız.” Şeklinde konuştu.

Çocukların hayrettin Karaca anısına doğada 10 dakika kitap okumasının ardından TEMA adına gönüllü öğretmenlik yapanlara başarı belgeleri verildi. Etkinliğin son bölümünde etkinliğe katılanlar öğretmen öğrenci veliler 50 bin mısır tohumunu General Balcı Çamlığına ektiler.

 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.