TÜRK PATENT VE MARKA KURUMU BANDIRMA’DA HİZMETTE

TÜRK PATENT VE MARKA KURUMU BANDIRMA’DA HİZMETTE

ABONE OL
20 Eylül 2023 19:46
TÜRK PATENT VE MARKA KURUMU BANDIRMA’DA HİZMETTE
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRKPATENT), Bandırma’da Bilgi ve Doküman Birimiyle hizmet vermeye devam ediyor. Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi A.Ş. bünyesinde faaliyet gösteren Bilgi ve Doküman Birimi, Bandırma bölgesinde hizmet sunuyor.

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi A.Ş. içerisinde yer alan birim, patent, marka, tasarım ve diğer fikri mülkiyet hakları konularında vatandaşlara, akademisyenlere, öğrencilere, sanayicilere ve girişimcilere yön veriyor.

Konuyla ilgili olarak Genel Müdür Dr. M. Cem ALDAĞ şunları söyledi: “Ülke olarak katma değeri yüksek ürünler üretmek ve bunları ihraç etmek bir zorunluluk haline geldi. Bu noktada, fikri mülkiyet hakları konusunda bilinçlenmenin ve bilgiye erişimin önemini vurgulamak istiyoruz. Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi A.Ş. bünyesinde hizmet veren Bilgi ve Doküman Birimimiz, Bandırma’nın yanı sıra Gönen, Erdek, Manyas, Susurluk ve Marmara ilçelerindeki vatandaşların patent, marka ve tasarım başvuruları hakkında detaylı bilgi alabileceği bir merkez konumundadır.”

Balıkesir ilinde, TÜRKPATENT’e bağlı toplamda 3 Bilgi ve Doküman Birimi bulunmaktadır. Bu birimler, il genelinde fikri mülkiyet hakları konusunda bilgi ve belge hizmetleri sunmaktadır. Birim, bugüne kadar birçok patent, marka ve tasarım başvurusu konusunda danışmanlık hizmetleri de sunarak üniversite öğrencilerinin ve akademisyenlerin fikri mülkiyet haklarının korunması konusunda rehberlik etmiştir.

TÜRKPATENT’in Bandırma’da faaliyet gösteren birimi, Türkiye genelindeki Bilgi ve Doküman Birimleri ağına katılarak, kurumun ulusal çapta sunduğu hizmetleri daha geniş kitlelere ulaştırma hedefine katkıda bulunmaktadır.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.