TURAN UYGARLIĞI İLÇE BAŞKANLIĞI'NA ŞAHİN GETİRİLDİ - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

TURAN UYGARLIĞI İLÇE BAŞKANLIĞI’NA ŞAHİN GETİRİLDİ

Bu haber 27 Mart 2020 - 20:00 'de eklendi ve 3.504 kez görüntülendi.

Turan Uygarlığı Bandırma İlçe Başkanlığı’na Bandırma’nın tanınmış işadamlarından Şahinbey Rent A Car Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Şahin getirildi. Şahin rozetini Balıkesir İl Başkanı Barış Usta’dan aldı.

Türk ulusları arasında tarihi, kültürel çalışmalar yapmak, fikirde, işte, dilde birlik çalışmaları yürütmek maksadıyla hayata geçen ve Balıkesir İl Başkanlığını Bandırma’nın tanınan isimlerinden Barış Usta’nın yaptığı Turan Uygarlığı Teşkilatı’nın Bandırma İlçe Başkanlığı’na işadamı Şahinbey Rent a Car ve İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Şahin getirildi. Şahin’in göreve getirilmesi nedeniyle kendisine ziyarette bulunan Balıkesir İl Teşkilatı Başkanı Barış Usta ve yönetim kurulu üyeleri Şahin’e rozet takdiminde bulundu.

Rozet takdiminde açıklamalarda bulunan Balıkesir İl Teşkilatı Başkanı Barış Usta “Turan coğrafyasında HDP hariç tüm partilere eşit mesafedeyiz. Bandırma’da tüm kesime hitap eden, değerli işadamı Hamdi Şahin Bey’e veriyoruz. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Şahinbey Rent a Car ve İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Şahin ise yaptığı konuşmasında, “Turan ve turancıların ülke olarak benimsedikleri yeryüzündeki bütün Türk soylarını birleştirerek kurmayı düşündükleri bir devlettir. Bence Turan demek bütün Türk ve İslam alemini bir çatı altında toplayabilmektir. Turan kelimesinin özü tatar türkçesinde kardeştir. Madem kardeş isek bir olmamız, Türk’ün ve islamın tek yumruk olarak dosta güven düşmana korku salan Turan olmaktır. Turan halkları bilinen ilk büyük birliği Hun’lar zamanında sağlanmıştır. Pasifik ve Orta Avrupa’ya kadar bir coğrafyaya hakim olmuşlardır. Allah birliğimizi beraberliğimiz daim etsin, Tüm Turancıların yolunu açık etsin” dedi.

 

Bandırma Web Tasarım

Tercüme Bürosu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Grand Asya Hotel