TÜM’DEN TİCARET ODASI VE KENT KONSEYİ’NE “TARAF OLMAYIN” TEPKİSİ!

TÜM’DEN TİCARET ODASI VE KENT KONSEYİ’NE “TARAF OLMAYIN” TEPKİSİ!

ABONE OL
24 Temmuz 2023 10:34
TÜM’DEN TİCARET ODASI VE KENT KONSEYİ’NE “TARAF OLMAYIN” TEPKİSİ!
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Bandırma CHP Eski Belediye Meclis Üyesi, Büyükşehir Eski Meclis Üyesi ve Ticaret Odası Geçmiş Dönem Yönetim Kurulu Üyesi olan Ozan Tüm, Bandırma Ticaret Odası ve Bandırma Kent Konseyi Başkan ve yönetimlerinin siyasi taraf olduklarını ifade ederek sosyal medya hesabından sert tepki gösterdi. “Kent konseyleri siyasette taraf olmamalıdır. Siyasetin aktif yapılabileceği alanlar bellidir ve bunun yolu açıktır.” diyen Tüm, ” Kent konseyleri, yerel yönetim birimleri olarak kentlerin yönetiminde görev alır ve kentsel hizmetlerin sunulmasından sorumludur. Bu tür yerel yönetimlerin temel amacı, kentin refahını artırmak, vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak ve kent yaşamını geliştirmektir. Kent konseyleri, tarafsız ve adil bir şekilde hizmet sunmalı, siyasi parti veya bireyler arasında ayrım yapmamalıdır. Siyasi taraflılık, kent konseylerinin etkinliğini zayıflatabilir, hizmetlerin eşit dağıtımını engelleyebilir ve toplumda hoşgörüsüzlüğe yol açabilir. Bu nedenle, kent konseyleri, kent sakinlerinin çıkarlarını korumak ve kentin gelişimini sağlamak için tarafsız bir şekilde çalışmalı ve siyasi müdahalelerden kaçınmalıdır.” dedi. Tüm’ün Bandırma Kent Konseyi için yaptığı bu uyarılara bir çok kişiden de destek veren yorumlar geldi.

TİCARET ODASI YÖNETİMİNE DE TARAF OLMAYIN UYARISI YAPTI

Sosyal Medya hesabından tepkilerine devam eden Tüm, 8 yıl Yönetim Kurulu Üyeliği ve Meclis Üyeliği yaptığı Bandırma Ticaret Odası’nın da siyasi taraf olmaması gerektiğini savunarak, ” Yaklaşık 8 yıl Ticaret Odası Yönetim Kurulu üyeliği ve meclis üyeliği yapan bir arkadaşınız olarak şunu net bir şekilde ifade etmeliyim; Ticaret odası başkanları, kişisel olarak siyasi tercihlere sahip olabilirler, ancak resmi görevlerini yerine getirirken siyaseten tarafsız olmaları önemlidir. Ticaret odaları, iş dünyasını temsil etme ve ekonomik konularda hizmet sunma amacıyla kurulmuş kuruluşlardır. Bu nedenle, başkanlarının siyasi taraflılıktan uzak durarak, üyelerin çıkarlarını savunmaları ve iş dünyasının çeşitli kesimlerini adil bir şekilde temsil etmeleri önemlidir. Siyasi taraflılık, ticaret odası başkanlarının etkinliğini ve otoritesini zayıflatabilir ve üyeler arasında ayrılıklara yol açabilir. Bandırma Ticaret Odası Başkanı ve buna bağlı Yönetim Kurulu ivedikle tavır ve tutumlarını gözden geçirmeli,ticaret odasını kamuoyunda daha fazla tartışılır hale getirmemelidirler” diye konuştu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.