TÜM, ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

TÜM, ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

ABONE OL
19 Nisan 2024 18:06
TÜM, ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

14 Mayıs seçimlerinde Balıkesir’den milletvekili aday adayı olan isimler arasına deneyimli siyasetçi Mehmet Tüm de katıldı. Tüm 7 Haziran 2015 genel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Balıkesir Milletvekili olarak bir dönem TBMM’de Balıkesir’i temsil etmişti. 2023 genel seçimleri için yeniden Cumhuriyet Halk Partisi’ni tercih eden Tüm, aday adaylığı başvurusunu Genel Merkezden yaptı. Tüm yaptığı açıklamada, “Ülkemizde ve  Balıkesir’de barış için hak, hukuk, adalet, birlik ve beraberlik için  umutları yeniden yeşerteceğiz,  Balıkesir bana ben Balıkesir’e emanetim.” dedi.

Ülkemizde 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan genel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Milletvekili aday adayı olmak isteyenler, başvuru dosyalarını genel merkeze teslim etmeye başladı. Dosyalarını teslim eden adaylar arasında bulunan önceki dönem Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, Balıkesirli seçmenlerin bu seçimde gerekli adımları atacaklarını ve Cumhuriyet Halk Partisi olarak Balıkesir’de birinci parti yaparak  milletvekili sayılarını artıracaklarını söyledi. 

Cumhuriyet Halk Partisin’den milletvekili aday adayı  önceki dönem Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm’ de 17 Mart Cuma günü dosyasını Genel merkeze teslim ederek bir  açıklama yaptı.

ÇÖZÜMÜN ADRESİ KILIÇDAROĞLU’DUR

Tüm, “Genel başkanımız ve 13. Cumhur başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde bu tek adam iktidarına son vereceğiz. Hep birlikte güneşli güzel günler göreceğiz. 14 Mayıstan sonra ülkemizde güzel, mutlu insanlar göreceğiz. Bizim iktidarımız ime cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandıracağız. Dünyada saygın ve çağdaş bir ülkeyi yeniden kuracağız. İnanıyorum ki birlikte başaracağız. Herkesin eşit yaşadığı ötekileştirilmediği bir Türkiye’yi birlikte kuracağız.  Çünkü Türkiye’de doğru gitmeyen bir takım sorunlar var. Bu sorunların giderilmesi için tek çözüm yeri Millet ittifakı ve Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu’dur” dedi.

ÜLKE KRİZİN DİBİNİ GÖRDÜ

Tüm,” 20 yıllık AKP iktidarında; yoksulluk, yolsuzluk, yozlaşma, hırsızlık ve işsizlik zirve yaptı. Aynı zamanda ülke krizin dibini gördü. Gelir dağılımı iyice bozuldu. Türk lirası pul oldu. Zengin daha zengin, yoksul daha da yoksul oldu. Demokrasi çöktü.  Hak, hukuk, adalet öldü. Yasama, yürütme, yargı tek elde toplandı. Eğitim ve sağlık alanları cemaatlere bırakıldı. Akla ve bilime adeta savaş açıldı. Devlet tarikatlara ve cemaatlere teslim edildi” ifadelerini kullandı.

BALIKESİR İKTİDAR TARAFINDAN ADETA CEZALANDIRILDI

Tüm,” Depremle şehirlerimiz sarsıldı. Sadece binalar değil, yüreğimiz de yıkıldı.  Bu halk ne bu depremi, ne de bu depremde olan biteni unutmayacaktır. Bir yanda “İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın” deyip, insanımızı kurtaramayanları, Herşeyi kadere bağlayanları, bir yanda başarısızlıkları ortaya çıkınca “zaman birlik ve beraberlik zamanı” deyip susturanları unutmayacaktır. Önümüzdeki seçim ile birlikte ülkemizin kaderini ve çocuklarımızın yarınlarını birlikte belirleyeceğiz. Bu seçim tarihi bir seçimdir.

Ben de bir arkadaşınız olarak milletvekili aday adayıyım. Çünkü Balıkesir hak ettiği yerde değildir. Genel bütçeden hak ettiğini alamamıştır. İktidar, şu ana kadar, Balıkesir’e üvey evlat muamelesi yapmıştır.  Balıkesir iktidar tarafından adeta cezalandırılmıştır. Balıkesir’i karış karış ve defalarca dolaştım. Her bölgenin sorunlarını yakından biliyorum. Eğer fırsat verilirse bu sorunları çözmek için var gücümle çaba sarf edeceğim” dedi.

BALIKESİR GEREKLİ OYU VERECEKTİR

Balıkesir Kuvayi Milliye şehridir. Böylesine yiğit bir şehrimiz artık sorunlarla değil, doğal güzellikleriyle, ticaretiyle, tarımıyla ön plana çıkmalıdır. Balıkesirli hemşerilerimin bu seçimde gerekli adımları atarak,  oylarını bizlere vereceklerini görüyorum.

Bu seçimde Cumhuriyet Halk Partisi olarak Balıkesir’de birinci parti olacağımızı ve Milletvekili sayımızı artıracağımızı düşünüyorum “ diye konuştu.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.