TÜM: 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

TÜM: 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

Bu haber 10 Ocak 2022 - 14:28 'de eklendi ve 365 kez görüntülendi.

25 ve 26. Dönem Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Bu gün 10 Ocak Çalışan gazeteciler günü, gazetecilik mesleğini icra edenleri onurlandırmak amacıyla 1961’den beri 10 Ocak’ta düzenlenen ülkemize özgü bir kutlama günüdür diyen Mehmet Tüm “İlk olarak 1961-1971 yılları arasında “Çalışan gazeteciler bayramı” adıyla kutlanmış olsa da 1971 yılındaki askeri müdahaleden sonra ülkede gazetecilerin bazı haklarının geri alınması üzerine kutlama gününün adı, ” 10 Ocak Çalışan gazeteciler günü” olarak değiştirilmiştir.
Öncelikle 1961 tarihinden itibaren ülkemizde “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kabul edilen, haberin doğrusunu insanlara ulaştırmak amacıyla bu kutsal görevi icra eden tüm basın emekçilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlarım.

Her ne kadar son yıllarda ülkemizde basın emekçilerimiz ve yayın, yapım kuruluşları artan ekonomik şartlar, sansür, oto sansür, baskı, hedef gösterme ve tehdit gibi unsunlar sebebiyle yayın hayatına son vermekte ya da verdirilmekte olsalar bile tarafsızlık ve doğru haber verme ilkesinden vazgeçmeyen tüm basın emekçilerimize teşekkürlerimi sunarım.

Çünkü ülkemizde basın emekçisi olmak zaten çok zor iken birde gazetecilik yapmaya çalışan basın emekçilerimiz yazdıkları veya söyledikleri sözler nedeniyle cezaevinde atılmakta hatta uzun yıllar cezaevlerinde tutulmaktadırlar.
Bu durumda maalesef bizler doğru ve tarafsız haber alma özgürlüğümüzü yitirirken, ülkemiz ise demokrasisini kaybediyor.

Tüm bu yaşanan olumsuzluklara rağmen, doğru haber verme, tarafsızlık, özel hayata saygı ve hukukun evrenselliği ilkelerinden ödün vermeden çalışan, ve kamuoyunu aydınlatmak için zamana karşı ve stres altında işlerini icra eden ve bu yolda her an haber peşinde koşan basın mensubu arkadaşlarımız düzenli bir mesaisi olmadan, doğru haberi halka ulaştırmak için büyük gayret sarf etmekte ve bu anlamda kamusal bir görevi yerine getirmektedirler.
Bu sorumlulukların bilinciyle kamuoyunu aydınlatmak için her türlü olumsuzluğa rağmen büyük bir özveri ile toplumun haber alma özgürlüğü adına görevlerini yerine getiren basın çalışanlarımızın tekrar 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlar, kendilerine ve ailelerine sağlık ve mutluluklar dilerim.” Dedi.

 

Bandırma Araba Servisi

&nbps;

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .