TREN DE YOK FERİBOT TA ... - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

TREN DE YOK FERİBOT TA …

Bu haber 23 Mayıs 2022 - 16:43 'de eklendi ve 737 kez görüntülendi.

Tam da turizm sezonunun başladığı aylarda Bandırma feribot ve trensiz kaldı…

Mudanya ve Bandırma seferlerini durduran İDO,  feribotları İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB)ye iade etti. Yakıt, bakım-onarım ve işçilik maliyetlerini gerekçe gösteren İDO, 20 yıldır Mudanya ve Bandırma’ya araç taşıyan feribotlarını hattan çıkartarak İBB’e iade etti.

Ancak iade edilen feribotlardan biri Osman Gazi, diğeri Orhan Gazi. Feribotları…Adnan Menderes değil…Bandırma-İstanbul hattında çalışan Adnan Menderes Feribotu şu anda günde bir sefer de olsa Mudanya-Yenikapı hattında çalışmaya devam ediyor.

Bandırma’nın ne noksanı vardı?..

Bir iddiaya göre bir süre önce tamamen kaldırılan Mudanya feribot seferleri AK Parti Bursa milletvekillerinin girişimleri sonucu tekrar seferlere konulmuş. Bizim milletvekillerinin bu gelişmelerden haberleri var mı?..

Pandemi sebebiyle ara verilen feribot seferleri pandemi sonrası seferlere başlaması beklenirken; bayram geçti, bahar geçti, yaz geldi gözlerimiz ufukta feribot boşuna bekledi… Şu anda sadece yolcu taşıyan deniz otobüs seferleri var ama araçlarıyla gidecek olanlar mecburen karayolundan gidecekler. Sadece Bandırma’yı değil, Güney Marmara ve Güney Ege’yi İstanbul’a bağlayan Bandırma İDO feribot seferlerinin kaldırılması çok kötü bir gelişme oldu…

TREN DE YOK!

Geçen yıl aralık ayında başlayan Bandırma- İzmir tren seferleri de geçen hafta itibarıyla kaldırıldı. Sebebine gelince; sözde yol çalışması varmış… Tesadüf bu ya yol çalışması Bandırma-Balıkesir arasındaymış; fakat Balıkesir’den itibaren İzmir istikametine doğru tren seferleri yapılıyor.

Acaba yoğun talep gören tren seferleri karayolu taşımacılığına engel mi oldu?

İzmir otobüs bilet ücreti de 145 lira olurken tren tam bilet ücreti 59 lira, yüzde 15 ve yüzde 50 indirim tarifeleri var.

İzmir-Bandırma-İzmir arasında 14 istasyona uğrayan ve son seferini geçen hafta yapan tren seferleriyle ilgili yolculara önemli duyuru başlığı altında yapılan ilana göre; yol yenileme çalışmaları nedeniyle seferler 15.11.2022 tarihine kadar iptal edilmiş. Ancak seferler Balıkesir’den devam edecekmiş. Yani demek istiyorlar ki, İzmir’e tren ile gitmek istiyorsanız, önce otobüs ile 100 km. sonra Balıkesir’e geleceksiniz oradan trene bineceksiniz!..

Ulaşımda ulaştığımız son nokta böyle…

Tam da yaz turizmin başladığı mayıs ayından kış ayının başladığı kasım ayına kadar tren seferleri yok… Bu sıkıntılı günlerde özellikle öğrenci ve dar gelirli ailelere nefes aldıran tren seferlerinin yol yenileme çalışmaları kasım ayından itibaren yapılamaz mıydı?

Bölge milletvekilleri, bölge belediyeleri, ticaret odaları ve ticaret borsaları ilgi duyarlar mı?

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

casino siteleri slot siteleri
fotos de mujeres hermosas en la playasister in law saves my marriagejulia osten viral video

pet shopKedi mamasıKöpek maması