TOTEM BEĞENİLDİ AMA İSİM ELEŞTİRİ ALDI - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

TOTEM BEĞENİLDİ AMA İSİM ELEŞTİRİ ALDI

Bu haber 20 Temmuz 2020 - 12:35 'de eklendi ve 6.867 kez görüntülendi.

Bir süre önce Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından Balık Hali önüne konulan gelen tepkilerin ardından kaldırılan totemin yerine kentin girişine ve Bandırma – Çanakkale Yolu üzerindeki Merinos Çiftliği önüne Bandırma Belediyesi tarafından yeni totemler konuldu.

“Barış, huzur ve özgürlüğün kenti Bandırma’ya hoş geldiniz Av. Tolga Tosun Bandırma Belediye Başkanı” yazılı totem Balıkesir-Bandırma karayolu üzerinde ve Merinos önünde kent girişinde yerini aldı. Totemin diğer yüzünde ise “Güle Güle” ifadesi yer alıyor.

Bandırma Belediyesi tarafında kentin girişine konulan totemde pelikan, balık  ve jet savaş uçağı figürlerinin yanı sıra Bandırma’nın tarihi değerleri olan Haydar Çavuş Cami, Nikah Salonu, Eski Dekanlık Binasına  da yer verildi. İkinci bir  totemin de Bandırma-Çanakkale Karayolu üzerinde bulunan Merinos civarına dikildiği öğrenildi.

BAŞKANIN İSMİNİN YAZMASI ELEŞTİRİ ALDI

Bandırma’nın hem Balıkesir hem de Çanakkale yönlerinden girişlerine yerleştirilen totemlerin üzerinde Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun’un isminin yazması bazı çevrelerce eleştiri konusu oldu. Bazı vatandaşlar “Sökülen Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tabelasında Büyükşehir Belediye Başkanının ismi yazmıyordu. Başkan kentin totemini yaparken kendi reklamını da yapması yanlış olmuş” şeklinde eleştiri getirdiler.

 

 

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

Tercüme Bürosu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.