TOSUN: SÖZDE DEĞİL ÖZDE SOSYAL BELEDİYECİLİK YAPTIK

TOSUN: SÖZDE DEĞİL ÖZDE SOSYAL BELEDİYECİLİK YAPTIK

ABONE OL
28 Kasım 2023 14:31
TOSUN: SÖZDE DEĞİL ÖZDE SOSYAL BELEDİYECİLİK YAPTIK
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun, aday adaylık başvurusunu kalabalık bir topluluk önünde gerçekleştirdi. CHP İlçe Başkanı Mehmet Atak’a başvuru dosyasını veren Tolga Tosun partililere icraatlarını anlattı.

Dursun Mirza’nın başvuru dosyasını İlçe Başkanı Mehmet Atak’ın makamında vermediğine gönderme yapan Başkan Tosun” İlçe Başkanı makamı Bandırma’daki Genel Başkan makamını temsil eder. Bunun bilincinde olmak gerekir. Onun için aday adayları başvurularını İlçe Başkanının makamına gelerek yapmalıydılar. Bizlerin başarısız belediyecilik yaptığımızı ileri  sürerek aday adayı olanlar bu gerçeği bilmeliydiler.“

Başkan Tolga Tosun görev sürecindeki yapılan hizmetleri anlatarak “ Biz göreve gelince pandemi, arkasından ekonomik kriz ve doğal afetler yaşandı. Ancak her şeye karşın halka verdiğimiz sözlerin yüzde 80’ini gerçekleştirdik. Gelirlerimizi rantbl kullandık. Eğitim Destek evimiz ve 2 kreşimizi tamamlayarak hizmete soktuk. Genelevi kamulaştırarak bölgeyi konuk alanı haline getirdik. Bütün ihaleleri şeffaf bir şekilde kamuoyu önünde gerçekleştirdik. Benim başkanlık dönemimde Bandırma Belediyesi ülke çapında 4 ödül almayı başardı. Malta Projemiz devam ediyor. Bu proje Büyükşehir Belediyelerinin bile altından kalkamayacağı bir projedir. Biz Mart ayı sonunda tamamlayacağız. Öğrenci konuk evimiz bitmek üzere. Burada da öğrencilere yurt hizmeti vereceğiz. Biz her zaman iş yapan belediye olduk.

Tatlısu’daki kamp alanı sadece yandaşların faydalanabildiğini bir yer olmuştu. Onların yazlık sefalarına son vererek engelli vatandaşların kullanabildiği tesis haline getirdik. Tarım arazilerini satmadık. Kooperatifler kurarak o arazileri köylülere kiraladık. Ürünlerini alarak paketledik ve ihtiyaç sahiplerine dağıttık. Sözde değil özde sosyal demokrat belediyecilik yaptık. Göreve talip olurken büyük proje değil butik projeler yapacağız dedik. Parklar, taziye evleri yaptık. Bandırma’nın her noktasında çocuk parkları açtık. “ Dedi.

Tolga Tosun, Daha sonra Cumhuriyet Meydanında bekleyen vatandaşları parti binasının balkonundan selamladı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.