TOSUN : HUKUK MÜCADELEMİZİ BAŞLATTIK

TOSUN : HUKUK MÜCADELEMİZİ BAŞLATTIK

ABONE OL
4 Aralık 2023 17:44
TOSUN : HUKUK MÜCADELEMİZİ BAŞLATTIK
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun düzenlediği basın toplantısında bir belediye çalışanının uyuşturucu ile yakalanması olayının kendisi ile ilişkilendirilmesinin asla kabul edilemeyeceğini belirterek “ Yazanlar, paylaşanlar ve yorum yapanlar hakkında hukuki işlemleri hemen başlattım “ dedi.

Olayı benimle ilişkilendirme gayreti içindeler

“Böyle olumsuz ve saçma sapan bir haber için karşınıza çıkmak istemezdim” diyen Başkan Tosun “ Ancak yapılan haber ve art niyetli kişilerin yaptığı paylaşımlar aileme zarar verme noktasına geldi. Üzgün olduğumu ifade etmek isterim. Ben bir hukukçuyum. İşlenilen bir suçun şahsilik ilkesi vardır. Suçu işleyen kişi belli olmasına karşın bazı kesimler ısrarla olayı benimle bir araya getirme gayreti içinde oluyorlar. Bu kabul edilemez. Bandırma Belediyesi’nde yaklaşık bin kişi çalışıyor. Her çalışanın yaptıkları beni bağlamaz.

O şahsın işine hemen son verdik

EYT ile makam şoförlerimiz emekli oldular. Belediye olarak yeni makam şoförleri almak yerine oluşturduğumuz şoför havuzunu kullanmaya başladık. Şoför istendiğinde bu havuzdan boşta olan şoför sırayla göreve çıkıyor. Uyuşturucu ile yakalanan bu kişi de şoför havuzunda yer alan bir çalışandı. Benim tekrar Başkan aday adaylığımı açıkladığım gün bazı basın organlarında haber yayınlanıyor. Ben izinde olduğum için hemen Başkan Vekili Mesut Özdemir’i arayarak disiplin soruşturmalarının başlatılması talimatını verdim. Yapılan toplantının akibetinde de ismi geçen kişinin işine son verildi. Olay bu kadar açık iken bazı çevreler benim hakkımda karalama kampanyaları başlattı. Olayı adeta benim üzerime yıkmaya çalıştılar” dedi.

Kullanılan araç “Hangi partinin yöneticisinin akrabasının”

Basının önemine vurgu yapan Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun “ Basın adaletli ve şeffaf olmalıdır. Yaptıkları haberlerde doğru ve araştırmacı olmalıdır. Şimdi uyuşturucu ile yakalanma olayının kimin aracında olduğunu hakkında araştırma yapmanızı istiyorum. Bakın bakalım araç hangi partinin, hangi yöneticisinin yakın akrabası çıkacak. Belediyeden 4 çalışan daha böyle yüz kızartıcı suçalara karıştığı için daha önce işten çıkarıldı. Ancak bunu kimse haber niteliğinde görmedi. Basının bir etiği olmalıdır. Haberi yapan gazete haberinde benim yanımda 20 yıldır çalışan, bana ailemden daha yakın olan kişinin fotoğrafını buzlayarak koydu. Sanki uyuşturucu ile yakalanan kişi benim yanımda olan kişi algısı yaratılmaya çalışılmış. Bu kardeşimin de bir ailesi olduğu göz ardı edilmiş. Böyle bir gazeteciliği kabul edemeyiz. “ diye konuştu. Bu haberleri yapan, gazeteler ve sosyal medya sayfalarında paylaşanlar ve yorum yapanlar hakkında hukuki savaşı başlattıklarını söyleyen Başkan Tolga Tosun,  “Bu rezilliğin hesabını herkes adalet önünde verecek” dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.