TOSUN: GAZETECİLERİN ÜZERİNE DÜŞEN SORUMLULUKLAR FAZLADIR

TOSUN: GAZETECİLERİN ÜZERİNE DÜŞEN SORUMLULUKLAR FAZLADIR

ABONE OL
11 Ocak 2024 10:10
TOSUN: GAZETECİLERİN ÜZERİNE DÜŞEN SORUMLULUKLAR FAZLADIR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayınladı. Başkan Tolga Tosun mesajında ” Değerli Basın Mensuplarımız; 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Gününüzü en içten duygularımla kutluyorum.

Gazeteci demek, halkın sesi olabilmektir. Güçlü bir toplum olma yolundaki en önemli basamaklardan birisi de gazetecilik mesleğinin güçlü olmasına bağlıdır.” “Bir toplumun bilinçlendirilmesinde önemli bir görev üstlenerek, etik değerleri kaybetmeden, tarafsız, şeffaf habercilik anlayışı içinde görevlerini yerine getiren basın mensuplarımız; zor şartlar altında kamuoyunu bilgilendirmek için çalışan, mesai mefhumu gözetmeden kutsal bir görevi yerine getiren bir kamu görevlisi konumunda yer almaktadır.

Görsel ve yazılı medyanın yanında sosyal medya olarak nitelenen anlık haberleşme ve bilgi paylaşım ağlarının etkinliğinin günden güne arttığı bu günlerde, gazetecilerimizin üzerine düşen sorumluluk her zamankinden daha fazladır. Siz değerli basın mensubu arkadaşlarımızla karşılıklı anlayış ve saygı çerçevesi içinde her zaman aynı yolda yürüyerek Bandırmamıza hizmet etme çabası içerisindeyiz. Geride kalan görev sürecimiz içerisinde şehrimizin gelişmesi ve kalkınmasına dönük yürüttüğümüz tüm projelerimizin halkımıza tanıtımında siz değerli basın mensubu arkadaşlarımızın katkısı büyüktür.

Bugüne kadar sürdürdüğümüz projelerle Bandırma’yı Geleceğin Öncüsü, Bölgesinin Öncüsü konumuna getiriyoruz, getirmeye de devam edeceğiz. Eğitimden, yeşil alana, zengin araç filosundan, kendi asfaltını üretebilen modern tesis yapısına, yıllardır hayal edilen Malta Parkı ve Yaşam Alanı projemizle, şehrin içerisinde kalmış toplum yapısını ve şehrin gelişiminin önünde adeta set görevi gören Genelevin kaldırılmasıyla, sosyal belediyecilik faaliyetleriyle, kurumsal yapısı ile üreten, ürettikçe, gelişen, geliştikçe çevresince örnek alınan bir belediye haline geldik. Buralara ben yaptım fikri ile değil, halkımızın taleplerine kulak veren, oluşturduğumuz istişare masalarının görüşleriyle güçlü kurum güçlü kent yapısına kavuştuk.

Bu duygu ve düşüncelerle görevi başında vefat eden basın mensuplarını rahmetle anıyor, gazetecilik mesleğine emek ve gönül vermiş tüm basın mensuplarının 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum.” Dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.