TOLGA TOSUN: MUTLUYUM ONURLUYUM AMA KIRGINIM

TOLGA TOSUN: MUTLUYUM ONURLUYUM AMA KIRGINIM

ABONE OL
17 Şubat 2024 12:51
TOLGA TOSUN: MUTLUYUM ONURLUYUM AMA KIRGINIM
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun düzenlediği basın toplantısında adaylık sürecini değerlendirirken, 5 sene boyunca görev yaptığım için mutluyum, onurluyum ama şimdi kırgınım dedi.

Anketlerde memnuniyet oranımız yüzde 63 oldu

Adaylık sürecinde son 1 haftada üzüldüğünü ve kırıldığını söyleyen Belediye Başkanı Tolga Tosun “ 5 sene boyunca CHP Genel Merkezi ve Balıkesir İl Başkanlığı memnuniyet anketleri yaptırdı. Tüm anketlerde Tolga Tosun’dan memnuniyet oranları yüzde 60’ın üstünde çıktı. Son olarak ben Mayıs 2023 de yaptırdığım ankette de memnuniyet oranı yüzde 63 çıktı. Bu ankette memnuniyet oranı düşük çıksa idi aday olmayacaktım. Değişim ile birlikte aday adayı oldum. Gezici anket firmasının kendi yaptırdığı anketlerde de memnuniyet oranı yine yüzde 60 ın üstünde çıktı.

Akın, Aytekin ve Sarı bir kez bile aramadılar

Her zaman Ahmet Akın, Ensar Aytekin ve Serkan Sarı’nın yanında durdum. Onlara maddi manevi destek verdim. Asla arkalarından iş çevirmedim. İl kurultayında destek verdim. Ancak onlar benim yanımda olmadılar. Adaylık açıklaması sonrasında hiçbiri bir kez bile aramadı. Hizmetlerimiz için teşekkür etmediler. Basın toplantısı yapacağımı öğrendiklerinde dün gece Ahmet Akın lütfedip beni aradı. CHP İl Başkanı telefon edip “yüzüm tutup arayamadım” diyerek özür diledi. Benim yok sayılmam Bandırma’da çok sayıda insanın kalbini kırdı.”

Ben “İyi Partili olurum” diye kimseyi tehdit etmedim

“Ben aday yapılmadığım için değil değer verilmeyip, adaylık sürecinde itibarsızlaştırılmaya çalışıldığım için kırgınım” diyen Tolga Tosun “Son 1  senede alternatif ofis çalışmaları ve karalama kampanyaları başladı. Bazı basın organlarında yalan haberler yapıldı. Pazaryerinin çatısı akıyor diye beni suçladılar. Oysa ki Pazaryerini yapan Dursun Mirza idi. Benim yaptığım inşaatların hiçbirinde çatı akmaz. Pazaryerinin yanındaki yol çöktü. Nasıl mühendislik çalışması yapıldı çıkıp açıklasınlar. İl de yapılan toplantıda Tolga Tosun’un gönlünü almak lazım demişler. Sayın Mirza görüşmek için randevu istedik diyerek yalan söylemiş. Beni asla özel telefonumdan aramadı. Belediye kayıtlarında da böyle bir arama kaydı yok. Ben 2019’da aday olduğum zaman Dursun Mirza gibi kendi partimin başkanına Belediye önünden geçerken davul zurna çalmadım. Ama o davul zurna ile gösteri yapmaktan, bizleri kırmaktan  geri durmadı.

Adaylık sürecinde ben CHP Genel merkezini beni aday göstermezseniz İyi Parti’den aday olurum, bağımsız girerim, size seçimi kaybettiririm diye tehdit etmedim. Beni de birçok partiden arayanlar oldu. Demokrat Parti, Memleket Partisi ve İyi Parti’den aradılar. Ben kapalı kapılar arkasında iş çevirmem. Ben CHP’nin neferiyim. Partim ne görev verirse orada çalışırım.”

Ön seçime cesaret edemediler

Bazı ilçelerde ön seçim yapıldı diyen Başkan Tosun “ Ancak Bandırma’da ön seçime cesaret edemediler. Çünkü birkaç ay önce yapılan İlçe seçimlerinde kazanan biz olmuştuk. Ön seçim yapsalardı istedikleri sonucu kazanamayacaklarını biliyorlardı“ dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.