TOLGA TOSUN İLE MEHMET KILKIŞLI KARŞI KARŞIYA GELİRLER Mİ? - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

TOLGA TOSUN İLE MEHMET KILKIŞLI KARŞI KARŞIYA GELİRLER Mİ?

Bu haber 24 Kasım 2021 - 10:28 'de eklendi ve 1.228 kez görüntülendi.

Bandırma için çok önemli kuruluşlardan biri olan Ticaret Odasında seçim zamanı yaklaşmaya başladı. Ufak ufak da olsa hareketlenmeler görülüyor. Hatırlanacağı üzere geçen seçimde rakibine büyük üstünlük sağlayan Mehmet Kılkışlı bir kez daha Ticaret Odası Başkanı olmuştu. Şimdi görünen o ki yeni isimlerin adaylığında bir seçim süreci yaşanacak.
Adem Yılmaz, Onur Çon ve Cihan Yılmaz Ticaret Odası seçimlerinde öncü rol oynamış ve seçimlerin kazanılmasında etkili olmuşlardı. Bu birliktelik Belediye seçimlerinde de öne çıkmış, Tolga Tosun’a destek veren Ticaret Odası Başkanı Mehmet Kılkışlı, bu 3 ismi CHP listesinden meclise girmesinin önünü açmıştı. Özellikle Cihan Yılmaz Bandırma Belediyesinin farkındalık yaratan tarım politikalarının yaratıcısı oldu. Onur Çon ve Adem Yılmaz’da Belediye Meclisinin adeta ağır topları haline geldi. Bandırmaspor Başkanlığına aday olan Onur Göçmez, destek için Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun ile yaptığı görüşmelerde yönetim kurulu için isim istediğinde öne çıkan isimler yine aynı isimler olmuştu. Adem Yılmaz, Onur Çon ve Cihan Yılmaz bu kez de Bandırmaspor Yönetim Kurulu üyesi oldular. Cihan Yılmaz alt yapıların başına gelirken, Adem Yılmaz’da başkan vekilliği görevine geldi. Doğruyu söylemek gerekirse aynı isimlerin her zaman öne çıkması bazı kesimleri rahatsız etse de bu isimler başarılı çalışmalara imza attılar.
Ancak ne olduysa Ticaret Odası toplantılarının birinde Onur Çon Mehmet Kılkışlı ile ters düşerek toplantıyı terk etti. Onunla beraber Adem Yılmaz ve Cihan Yılmaz’da onu takip etti. Bir süre sonra da bu 3 isim Ticaret Odasındaki görevlerinden istifa ettiler. Görünürde kırgınlık yoktu. Mehmet Kılkışlı ve 3 isim yine toplum önünde hep beraber oldular. Günler geçti bugünlere gelindi. Ticaret Odası seçimlerine aylar kala ilk aday Bandırma’daki inşaat sektörünün güçlü ismi Ozan Tüm oldu. Ancak Ozan Tüm bir süre sonra yeterli desteği görmediği için Ticaret Odası başkanlığı için aday olmayacağını açıkladı.
Artık konuşulan, bu görev için ismi öne çıkan 2 isim var. Bu isimler Ticaret Odasında başarılı işlere imza atan Yemtar’ın sahiplerinden Bahadır Çolak ile Bandırma’nın başarılı iş insanlarından Belediye Meclis Üyesi Adem Yılmaz. İsimlere baktığınızda gerçekten bu isimler ile seçime girilirse seçimin oldukça çekişmeli geçeceği aşikar. Adem Yılmaz ve Bahadır Çolak’ı siyaseten farklı yerlere koymak olası olsa da seçimlerde bu tercihin öne çıkmayacağını ya da çıkarılmayacağını düşünüyorum. Kent dinamiklerinde etkili olan Belediye Başkanı Tolga Tosun ve Ticaret Odası Başkanı Mehmet Kılkışlı seçimlerin iş Dünyası içinde kalmasını isteyeceklerinden kuşkum yok. Aksi olduğu zaman Bandırma Ticaret Odası seçimlerinin siyasetin gölgesinde kalacaklarını onlar tahmin ediyorlardır.
Bahadır Çolak, genç ve başarılı bir iş insanı. Ağabeyi ile beraber Bahadır Çolak, babalarından aldıkları bayrağı çok daha ileriye taşıdılar. Mehmet Kılkışlı ile Bandırmaspor yönetim kurulunda yer aldı. Kılkışlı efsane başkan olurken yönetim kurulu da efsane olarak Bandırmaspor tarihi içinde yer aldı. Bahadır Çolak, Ticaret Odası için de önemli bir isim. Mehmet Kılkışlı’nın Bahadır Çolak’ın yanında olacağını, seçimlerde onu destekleyeceğini tahmin etmek pek de zor olmasa gerek diye düşünüyorum.
Adem Yılmaz ismine gelince o da son dönemde çok öne çıkan bir isim. İş dünyasında ismi çok saygın olan Adem Yılmaz, Bandırmaspor yönetiminde yaptığı başarılı işlerle de öne çıktı. Bu güne kadar beraber hareket ettiği, kader birliği yaptığı Belediye Başkanı Tolga Tosun, Onur Çon ve Cihan Yılmaz’ın da Adem Yılmaz’ın yanında yer alacağını bilmek için kahin olmaya da gerek yok. İsimleri Ticaret Odası Başkanlığı için öne çıkan Adem Yılmaz ve Bahadır Çolak’ın geçmişleri, iş hayatları ve adamlıkları için söylenecek olumsuz bir söz yok.
Bu iki ismin öne çıkması, Tolga Tosun ile Mehmet Kılkışlı acaba karşı karşıya mı geliyor sorusunu sormamı gerektiriyor. Bandırma’da siyasetin bitmesine neden olan Yücel Yılmaz, Tolga Tosun ve Mehmet Kılkışlı üçlüsü dağılıyor mu diye şeytanın avukatlığını yapmaktan yanayım. Bu birlikteliğin bozulması kuşkusuz hem Bandırma hem de Balıkesir seçimlerine yansıyacaktır. Tosun ve Kılkışlı karşı karşıya gelmek isterler mi sorusunu kendime sorduğumda iki baskın karakterin geri adım atmayacaklarını düşünenlerdenim. Bu analizlerimin Ticaret Odası seçimleri için daha erken olduğunu söyleyenler olabilir. Lakin bugünkü hava bu. İleri tarihlardeki gelişmeleri hep beraber yaşayarak göreceğiz.

Bandırma Araba Servisi

&nbps;

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.