TOKİ’DE TEMSİLCİLER KURULU TOPLANTISINDA SONUÇ ALINAMADI

TOKİ’DE TEMSİLCİLER KURULU TOPLANTISINDA SONUÇ ALINAMADI

ABONE OL
25 Eylül 2023 13:07
TOKİ’DE TEMSİLCİLER KURULU TOPLANTISINDA SONUÇ ALINAMADI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bir süredir doğalgaz kesilmeleriyle şehir gündemine oturan TOKİ sitelerinde yapılan temsilciler toplantısından hiçbir karar çıkmadı.  Bilindiği üzere borçları yüzünden TOKİ Sitelerindeki 30 bloğun doğalgazları kesilmişti. Bu kesinti yüzünden Site Yönetim Kurulunu suçlayan site sakinleri 17 Eylül karakoluna giderek şikayetçi olmuşlardı.

Şikayetler için site temsilciler kurulu toplantısı yapıldı. Site temsilcilerinin toplantısında Divan başkanlığına avukat Erdem Yılmaz, üyeliklere ise Muharrem Malkoç ve Senem İnaltekin seçildiler. TOKİ Yönetim Kurulu Başkanı Erol Köse açılış konuşmasında doğalgaz kesilme nedenlerinin site temsilcilerine açıklayarak “ Nisan ayı faturalarını Mayıs ayında ödedik. Daha sonra mart ayı için 380 bin liralık doğalgaz faturası geldi. Nisan ayı sonu itibari ile site sakinlerinin ödemesi gereken aidat ve doğalgaz borçlarının sadece yüzde 40’ı ödendi. Hala borçlarını ödemeyenler var.

15 Ekim’de kaloriferlerimiz yanacak. Ben borçları 6takside bölerek ilk taksidi ödedim. Ancak 2. Taksidi zamanında ödeyemezsek doğalgazımız yine kesilecek. Borcu olan site sakinlerinin ödeme yapmalarını bekliyoruz. “

Site temsilcilerinin sorularını yanıtlayan önceki Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Gündoğan “ Ortada bilgi kirliliği var. Devletin doğalgazları ödeyecek olayından sonra site sakinleri ödemelerini yapmadı. Doğalgaz ödemeleri için yönetim kurulu aidat paralarını kullandı. Bir sonraki ödeme de kasada para olmayınca abonelikler iptal oldu. doğalgaz kesilmesinin nedeni doğalgaz ve aidat paraların düzenli ödenmemesidir. “ Dedi.

Toplantı da yapılan doğalgaz güvence bedeli oylamasında temsil olmayanlarında oy kullandığının anlaşılması üzerine divan heyeti toplantıyı erteleme kararı aldı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.