TIR PARKI ESNAFININ ÇİLESİ BİTMİYOR

TIR PARKI ESNAFININ ÇİLESİ BİTMİYOR

ABONE OL
6 Mayıs 2024 22:14
TIR PARKI ESNAFININ ÇİLESİ BİTMİYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dönemin AK Partili Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapıldığı iddia edilen usulsüzlük ismini vermek istemeyen bir esnaf tarafından gündeme getirildi. 2016 yılından beri dönemin AKP yönetiminde bulunan Büyükşehir belediyesi bünyesinde şaibeli bir şekilde tek katılımcılı olarak ihale edilen ve 3 yıllık süre ile kiralanan Bandırma TIR parkı yıllardır fahiş  kira artışı ve bakımsızlığı ile esnafın çilesi haline dönüştürüldü.

Donemin Başkan vekili Yasin Sagay’ın  da bu kiralama işlemine ön ayak olduğu konuşuluyor. Esnaf, yıllardır yapılan fahiş kira artışları ve bakımsızlığı nedeniyle Bandırma TIR Parkı’nın çile haline dönüştürüldüğünü ifade etti. 2016 yılından bu yana, S.S. Güney Marmara Bölgesi Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifler Birliği tarafından işletilen Bandırma Tır Parkı’nda son olarak %85’lik bir kira artışı da yapıldığını dile getirildi. TIR esnafları 2019 yılında kontratın sonlandığı ve yeni bir ihale yapılmadığı ve bakımsızlıktan çürüyen TIR parkının acil olarak kamulaştırılarak esnafın talepleri doğrultusunda Büyükşehir belediyesinin işletmesini talep ediyorlar. Konu hakkında resmi görüşme yapılarak sorunun ortadan kaldırılması adına TIR Parkı esnafının Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın’ı ziyaret edeceği gelen bilgiler arsında.

 

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.