TİCARET ODASININ GÜNDEMİNDE LİMAN VAR

TİCARET ODASININ GÜNDEMİNDE LİMAN VAR

ABONE OL
20 Nisan 2023 09:54
TİCARET ODASININ GÜNDEMİNDE LİMAN VAR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Bandırma Ticaret Odası Başkanı Adem Yılmaz Ticaret Odası çalışmaları hakkında Şehir gazetesine açıklamalarda bulundu. Liman konusunda kısmi sıkıntılar yaşadıklarını ifade eden Başkan Yılmaz “ Bu sıkıntılar çerçevesinde 16. Meslek Grubu ile birlikte toplantı yaparak sorunlarımızı masaya yatırdık. Yapılan görüşmeler sonucunda çok olumlu dönüşler aldık. Kısmi sorunların çok kısa bir sürede çözüleceğini söyleyebilirim.

Bandırma Limanı bu kent için çok önem taşıyor. Marmara’nın en büyük 2. Limanı konumunda ve Bandırma’nın ihracatı yönünden önemli bir çıkış kapısıdır. Her geçen gün önemli bir sanayi kenti konumuna gelen Bandırma için Liman önem arz etmektedir. Bandırma Ticaret Odası olarak ortaklığımızın da bulunduğu Limanımızın gelişimi ilçemizin ekonomisi ile doğru orantılı olup aynı zamanda kentimiz için bir istihdam noktasıdır.

Bandırma’da deprem sempozyumu düzenleyeceğiz

Bandırma Ticaret Odası olarak yaşadığımız deprem felaketlerinde ders çıkarmak ve Bandırma için neler yapılanabilinir noktasında çalışmalar yürüttüklerini söyleyen Başkan Adem Yılmaz “ Ülkemiz büyük bir deprem felaketi yaşadı. Bu felaketlerden ders çıkarmak zorundayız. Bilindiği üzere Bandırma’da aktif fayların üzerinde olan bir kent. Bina stokumuzun büyük bir çoğunluğu da 1999 öncesindeki deprem yönetmelikleri doğrultusunda yapılmış binalardan oluşuyor. Neler yapılabilir noktasında Bandırma’da geniş katılımlı bir Deprem Sempozyumu düzenlemek istiyoruz. Bu konuda deprem uzmanı hocalarımız ile görüşmelerimiz devam ediyor.  En kısa sürede bu sempozyumu geniş bir katılımla gerçekleştireceğiz.

Gıda yardımı yerine nakdi yardımlar yaptık

Bilindiği gibi her yıl Bandırma Ticaret Odası olarak ramazan ayında kolilerle gıda yardımında bulunuyorduk. Bu yıl devletimizin istekleri doğrultusunda gıda yardımları yerine deprem bölgesinde yapımına başlanan kalıcı deprem konutlarına nakdi yardımda bulunduk. Gerçekten çok zor şartlar altında deprem bölgesinde yaşayan vatandaşlarımız için böylesini uygun gördük. “

Kan bağışında bulunun

Bazı yetkililerin yaptıkları yanlışlar yüzünden Kızılay’ın kan stoklarının tükendiğini belirten Bandırma Ticaret Odası Başkanı Adem Yılmaz “ Kanın hayat olduğunu unutmamamız gerekiyor. Birilerine kızarak kan bağışından vazgeçmememiz gerekiyor. Ben ve arkadaşlarımız Kızılay Kan alım aracına giderek kan verdik. Tüm vatandaşlarımızı duyarlı olmaya ve kan bağışında bulunmaya davet ediyorum. “ Dedi.

 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.