TİCARET ODASINDAN DANIŞMANLIK DESTEK PROGRAMI

TİCARET ODASINDAN DANIŞMANLIK DESTEK PROGRAMI

ABONE OL
12 Ağustos 2023 09:48
TİCARET ODASINDAN DANIŞMANLIK DESTEK PROGRAMI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bandırma Ticaret Odası üyelerine yönelik bilgilendirmelere devam ediyor. Bu çerçevede Ticaret Odasının son bilgilendirmesi Üreten şehirler Karbon ayak izi danışmalığı destek programı oldu.

Bandırma Ticaret Odasının bilgilendirmesinde, Güney Marmara Kalkınma Ajansı, 8 Mayıs 2023 tarihinde Üreten Şehirler Karbon Ayak İzi Danışmanlığı Tematik Teknik Destek Programını ilan et Program, Balıkesir ilinde gıda, gıda sektörüne yönelik makine ekipman ve ambalaj üretimi yapan işletmeler ile yenilenebilir enerji, metalürji ve malzeme teknolojileri ile savunma sanayine yönelik üretim yapan makine-ekipman imalatı sektörlerinde yer alan ve ihracat yapan işletmelerin; detaylı temiz üretim etüdü, belirlenen ürün ve süreçler için karbon ayak izinin detaylı analizi, süreç iyileştirme faaliyetleri, emisyon azaltım stratejilerini içeren ve emisyon azaltım yatırımlarına yönelik rapor hazırlanması üzerine kurgulanmıştır.

Programda işletmelere verilecek danışmanlık süreci için GMKA ile TÜBİTAK MAM arasında protokol imzalanmış olup yalın üretim süreçlerinde Bursa Model Fabrika ile işbirliği yapılmıştır. Programa yönelik detaylı bilginin yanı sıra TÜBİTAK MAM tarafından temiz üretim, Bursa Model Fabrika tarafından yalın dönüşüm ile ilgili bilgilerin aktarılacağı bilgilendirme paneli 15 Ağustos 2023 tarihinde saat 14:00’te Balıkesir Sanayi Odası’nda gerçekleştirilecek olup https://www.gmka.gov.tr/katilim-formu linki üzerinden panele katılım için kaydolabilirsiniz. denildi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.