TEMA: TOPRAK DEDENİN UNUTULDUĞUNA DAİR KANIYI KABUL ETMİYORUZ - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

TEMA: TOPRAK DEDENİN UNUTULDUĞUNA DAİR KANIYI KABUL ETMİYORUZ

Bu haber 26 Ocak 2021 - 14:04 'de eklendi ve 1.250 kez görüntülendi.

TEMA Vakfı Bandırma İlçe Yönetimi bir basın bildirisi ile 2020 yıl içinde gerçekleştirdikleri çalışmaları anlattı.

TEMA Vakfı Bandırma İlçe Sorumluluğu olarak göreve geldiğimiz günden bugüne doğa sevgisi ve çevre bilinci üzerine yaptığımız çalışmalar ortadadır. 1 yılı aşkın süredir görevde olduğumuz ve bu sürenin yarısından fazlasını pandemi koşulları altında geçirdiğimiz hatırlatarak bu bir yıl içerisinde gerçekleştirdiklerimizden bahsetmek isteriz şeklinde açıklama yapan TEMA Vakfı yönetimi “Bandırma’da geçtiğimiz eğitim-öğretim yılında yüz yüze eğitimler ile 1000 e yakın öğrencimizi TEMA Vakfımız ve doğa eğitimlerimiz ile buluşturduk. İçerisinde bulunduğumuz eğitim-öğretim yılında ise 300 öğrencimize çevrim içi doğa eğitimleri verdik. Bunun yanı sıra 2 fidan dikme etkinliği ve tohum dağıtım faaliyetimiz ile birebir doğa severlerin yanında olduk. Ayrıca göreve geldiğimiz günden bugüne TEMA Vakfı gönüllü sayımızı Bandırmada %25 oranında arttırdık.

Ancak göreve geldikten kısa bir süre sonra “Toprak Dedemiz” Sayın Kurucu Onursal Başkanımız Hayrettin Karaca’yı kaybettik. Bandırmalı hemşerimiz Sayın Hayrettin Karaca’nın toprağa verildiği gün Bandırma İlçe Yönetimi olarak İstanbul’da kabrinin başındaydık. Vefatının 1. Yılında ise TEMA Vakfı tarafından organize edilen anma gününe de katılım gösterdik. Toprak Dedemizin adının yaşatılması için Belediye Başkanımız Av. Tolga Tosun ve Belediye Başkan Yardımcımız Metin Ok ile birebir görüşerek girişimlerde bulunduk. Ancak belediye yönetimimizin Hayrettin Karaca gibi önemli ve Bandırma değerinin sokak veya cadde ismi yerine daha kalıcı ve daha büyük bir esere isminin verilmesi yönünde pozitif geri bildirimde bulunmuştur. Konunun hassasiyeti ve önemi üzerine yerel yönetimimiz ile istişarelerimiz devam etmektedir.

Geçtiğimiz günlerde basında yer alan Toprak Dedemizin unutulduğuna dair kanıyı kabul etmiyor, Hayrettin Karaca’nın mirası olan TEMA Vakfı’na ve onun fikirlerini yaşatmak, adını yaşatmak amacıyla tüm çabamız ile çalıştığımızın altını çizmek istiyoruz.” Dediler.

 

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

Tercüme Bürosu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.