TAYLAN ÖZTAYLAN: ÇİFTÇİLERİMİZİ ASLA MAĞDUR ETMEYECEĞİZ

TAYLAN ÖZTAYLAN: ÇİFTÇİLERİMİZİ ASLA MAĞDUR ETMEYECEĞİZ

ABONE OL
31 Temmuz 2023 12:40
TAYLAN ÖZTAYLAN: ÇİFTÇİLERİMİZİ ASLA MAĞDUR ETMEYECEĞİZ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Taylan Öztaylan, Toprak Mahsulleri Ofisinin Aksakal ve Koyunculuk Araştırma Enstitüsündeki geçici alım merkezlerinde incelemelerde bulundu. Geçen hafta çalışmalarına Gönen’de devam eden Ak Parti Balıkesir Milletvekili Taylan Öztaylan bu haftayı Bandırma’ya ayıracak. Sabah saatlerinde önce Aksakal’a sonra da Koyunculuk Araştırma Enstitüsüne geçen Öztaylan burada TMO Bölge Müdürü Salih Aksu, Ak parti İlçe Başkanı Mehmet Doğan, Ziraat Odası Başkanı Süleyman Dönmez ve Koyunculuk Araştırma Enstitüsü müdür vekili Koray Poyraz ile bir araya geldi.

Geçici alımlar hakkında bilgi alan Taylan Öztaylan ” TMO çiftçilerin ürünlerini almaya devam ediyor. İlk günlerde başvurularda biraz yoğunluk yaşansa da şimdi alımlar hızla devam ediyor. Çiftçileri rahatlatma amacıyla Aksakal ile Koyunculuk Araştırma Enstitüsünde geçici alım merkezleri açıldı. Balıkesir’de 7 noktada Bandırma’da da 3 noktada ürün alımları devam ediyor. Alımlarda yaklaşık 100 bin tona ulaşıldı.

Koyunculuk Araştırma Enstitüsü yapılan protokol ile 60 dönüm araziyi ürün alımına açtı. Günlük bin 200 ton ürün alımı gerçekleştiriliyor. Başvuruların yaklaşık yüzde 98 sini Ağustos ayı içinde tamamlanacak. Çiftçilerimiz sakin olsunlar. Son römork gelene kadar TMO alımlarına devam edecek. Çiftçilerimiz asla mağdur olmayacaklar.

Bu konuda her zaman yanımızda olan TMO genel Müdürü Ahmet Gürdal’a ve Bölge Müdürü Salih Aksu’ya, ürün alımlarında makine desteği veren Balıkesir Büyükşehir Belediyesine teşekkür ediyorum.” Dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.