TAYLAN: 24 KASIM GELECEĞİN MİMARI ÖĞRETMENLERE DUYULAN SAYGI GÜNÜDÜR - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

TAYLAN: 24 KASIM GELECEĞİN MİMARI ÖĞRETMENLERE DUYULAN SAYGI GÜNÜDÜR

Bu haber 24 Kasım 2022 - 11:38 'de eklendi ve 165 kez görüntülendi.
Bandırma Eğitim İş Başkanı Kadir Taylan, basın açıklaması ile 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutladı.
Bizim için 24 Kasım kurtuluşun ve kuruluşun önderi, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmen unvanının verilişinin günüdür diyen Taylan “Bizim için 24 Kasım aklın ve bilimin ışığında yürüyen öğretmenlerin günüdür.

Bizim için 24 Kasım Cumhuriyetimize ve devrimlerine yürekten bağlı nesiller yetiştirmeye söz veren öğretmenlerin günüdür.

Bizim için 24 Kasım yetiştirdiği nesillerle çağdaşlaşma ve aydınlanma çabalarına öncülük eden öğretmenlerin günüdür.

Bizim için 24 Kasım geleceğin mimarı öğretmenlere duyulan saygının günüdür.

Bu nedenle, öğretmene Cumhuriyet tarihi boyunca en büyük saygısızlığı yapan, öğretmenlerin mesleki itibarına ve kazanımlarına göz diken ve emeğini küçümseyenlerin riyakarca sarf edeceği ezbere övgülere itibar etmiyoruz.

Öğretmenlerin çalışma koşullarını ağırlaştırdılar. Öğretmenleri kadrolu, ücretli, sözleşmeli, uzman, başöğretmen diye böldüler. Tepeden büzme yandaş sendikalarla öğretmenin mücadele birliğini bozdular. Öğretmenin emeğini görmezden geldiler. Liyakatsizce atanan yöneticilerin hadsizlikleriyle bizleri bunalttılar. Ağızlarını her açtıklarında öğretmeni hedef gösterdiler. Trol dediler, çapulcu dediler… Çağdaş, laik ve eşit bir eğitimin önüne olmadık engeller çıkardılar.

Ve bugün sıraya girip öğretmenliğin kutsallığından bahsedecekler.

Öğretmenin derdi sadece geçim sıkıntısı değil aynı zamanda can güvenliği, öğretmenin itibarsızlaştırıldığı, hedef gösterildiği bir ortamda öğretmene şiddet hızla artıyor. Bu yetmezmiş gibi bugün öğretmenin başına bombalar yağıyor. Ateş düştüğü yeri yakıyor, hayatlar kararıyor, umutlar sönüyor. O öğretmenin can güvenliğinden sorumlu bakan yardımcısı da çıkıp onun şehitliği üzerinden duygu sömürüsü yapıyor. O mertebe herkese açık sayın bakan yardımcısı, buyurun siz şehit olun da herkes de sizi tanısın, tüm fedakarlığı öğretmenler yapacak değil.

Bugün öğretmenlerin %80’i zor geçiniyor. %90’ı kredilerini ödemekte zorlanıyor. Yine %90’ı ek iş olsa yaparım diyor ve yapıyor. Durum böyleyken amacı öğretmenin hakkını korumak olan yandaş sendikalar, itiraz eder gibi pozlara bürünüp aslında hiçbir şey yapmıyor. Öğretmenin maaşı kuşa döndü, toplum içinde itibarımız kalmadı. Daha susacak mısınız? Ama size en güzel cevabı yine üyeleriniz veriyor, bakın kaç üye kaybettiniz, daha da kaybedeceksiniz.

Bugün bu yandaş sendikaların başkanları da sıraya girecek, günümüzü kutlamak için. Kabul etmiyoruz ve etmeyeceğiz. Bu toplumun en donanımlı kesimi ve aydınlık yüzü olarak, haksızlığa boyun eğmeyeceğiz.

Öğretmenler gününü, bayram bibi kutlayacağımız bir geleceği kurmak için tüm öğretmenleri mücadeleye çağırıyorum.” Dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

casino siteleri slot siteleri
fotos de mujeres hermosas en la playasister in law saves my marriagejulia osten viral video

pet shopKedi mamasıKöpek maması