TAVUK YETİŞTİRİCİLERİ DEVLET DESTEĞİ BEKLİYOR - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

TAVUK YETİŞTİRİCİLERİ DEVLET DESTEĞİ BEKLİYOR

Bu haber 23 Haziran 2021 - 16:52 'de eklendi ve 418 kez görüntülendi.

Bandırma Araba Servisi

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Balıkesir’de “adeta ekmeğini taştan çıkaran tavuk yetiştiricileri devletten destek bekliyor” dedi.

CHP’li Ahmet Akın TBMM Genel Kurulu’nda Balıkesir’deki bini aşkın tavuk yetiştiricisinin sesi oldu. Genel Kurul’da söz alan Ahmet Akın, Balıkesir’in tavuk yetiştiriciliği ve beyaz et sektöründe önde gelen illerden biri olduğunu vurguladı. Sektörün pandemi sürecinde zor günler geçirdiğini anlatan Ahmet Akın, tavuk yetiştiricilerinin devletin desteğinden yararlanmak istediklerini dile getirdi.

Balıkesir’de yaklaşık 4 bin bakıcı ile bini aşkın broiler tavuk yetiştiricisinin ekmeğini adeta taştan çıkardığını ifade eden Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın şöyle konuştu:

“Geçen yıl pandemi nedeniyle zor günler geçiren tavuk yetiştiricileri bu yıl devletin desteğini bekliyor. Çünkü tavuk yetiştiriciliği yapan insanlarımız emeklerinin karşılığını alamıyor. Tavuk yetiştiricilerinin kiloda maliyeti 80 kuruşken, fason üretimleri için firmalardan kiloda 91 kuruş alabiliyorlar. Market fiyatı kiloda yaklaşık 10 lira olan tavuktan, yetiştirici 10 kuruş kazanabiliyor. Bu kazancı da bakıcı masraflarına, bakım ücretine, elektrik ve yaz kış kullandıkları kömürden oluşan girdi maliyetlerine gidiyor. İktidara buradan çağrı yapıyorum: Bir an önce tavuk yetiştiricilerine haklı talepleri olan parasal destekleme için gereken düzenlemeyi yapın!”

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.