TAVŞAN ATLET - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

TAVŞAN ATLET

Bu haber 18 Şubat 2019 - 12:46 'de eklendi ve 2.162 kez görüntülendi.

Atletizm müsabakalarını takip edenler için çok bilinen bir deyim olsa da bu spor dalından uzak olanlar için Tavşan Atlet deyiminin pek de bilindiğini zannetmiyorum. Bilenler için tekrar olsa da bilmeyenler için ufak bir hatırlatma yapalım. Genelde atletizm yarışlarında ilk üç dereceye girmesi pek olası olmayan, ancak yine de tempoyu diğer atletler için arttıracak kadar güçlü atletler tavşan atlet olarak yarışı forse ederler. 1 Bin 500 Metre yarışında genelde 1 tavşan atlet olurken daha uzun mesafeli yarış olan 5 Bin metre yarışlarında tavşan sayısı daha da artabilir.

Şimdi bu tavşan atlet nereden çıktı diyebilirsiniz. Bence Bandırma’daki siyasi gelişmeler tavşan atletlerin yarışı ile bire bir örtüşüyor. Peki, Bandırma siyasetindeki tavşan atlet kim sorunuza Dursun Mirza diye yanıt veririm. Durun, hemen hoppala nereden çıktı bu demeyin. Yukarıda tavşan atletler yarışı kazanamayacak olan, lakin yarışı forse edecek kadar güçlü atletlerden seçilir dedik. İşte siyaset de Dursun Mirza tam da bu profile bire bir uyan siyasetçi durumuna geldi.

CHP adayı olarak Tolga Tosun’un adının açıklanmasıyla parti için de Mirza taraftarlarınca güçlü bir reaksiyon oluştu. Diğer iki aday sessiz kalıp parti disiplini çerçevesinde hareket ederken, Dursun Mirza yakın çevresinin de etkisiyle sonucu kabullenmek istemedi. Kamuoyu oluşturma ve CHP Genel Merkezini baskı altına alabilme adına anketler yaptırdı. Sonucun nasıl belirlendiği belli olmayan anketlerde kendisine % 30 oranında destek verildiğini kamuoyuna pompaladı. Bu saçma sapan anketlere inananların olduğunu bilsem de sonuçların tamamen spekülatif olduğunu biliniyor. Yüzde % 30 oy yaklaşık 31 Bin oy rakamına tekamül eder, Dursun Mirza’nın DSP’den ya da bağımsız olarak bu oy oranına ulaşması bence tavşan atletlerin yarış kazanması kadar uzak bir olasılık.

Sorulması gereken soru şu olmalı, siyasette artık ekol olacak kadar tecrübe sahibi olan Dursun Mirza ne yapmak istiyor? Dursun Mirza son güne kadar şansını CHP’de zorlamak istiyor. Genel başkanın adayları değiştirme yetkisinde olduğunu bildiği için tavşan atletlik yapıyor. Önde çok hızlı koşarak ben bu yarışta bakın öndeyim mesajını vermek istiyor. Aday adaylığından çekilme hamlesi de bence DSP için değil, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na yönelik hamleydi. Mirza diyor ki, ben güçlüyüm ve önde gidiyorum benim adaylığımı tekrar gözden geçirin. Olur, mu derseniz, atı alan Tolga Tosun çoktan Üsküdar’ı geçti.

Dursun Mirza’nın CHP dışından aday olma düşüncesi asla olmadı. Bence olmamalıdır da, çünkü Mirza tüm hayatı boyunca sol ideoloji içinde yer almış ve bu uğurda bedel ödemiş bir kişidir. Şahsi beklentileri için CHP’nin Bandırma’da seçimi kaybetmesine asla neden olmaz. İlk andaki öfkesi geçince durması gereken yerde duracaktır. Aynı tavşan atlet gibi yarışta birkaç tur önde gitse de yarışın ortalarında yarışı terk edecektir. Ben bu hafta sonunda Dursun Mirza’ın aday olmadığını, bu yönde de bir çabası olmadığı belirten bir açıklama yapmasını bekliyorum.

Beğenseniz de beğenmeseniz de Dursun Mirza Bandırma’da güçlü bir siyasi aktördür. Siyaset de uzun soluklu bir yarıştır. Bunu bilen Dursun Mirza, bir sonraki seçimleri de düşünerek kısa bir süre sonra tavşan atletliği bırakarak CHP resmi içindeki yerini mutlaka alacaktır. Aday olarak ismi açıklandığı günden bu yana adaylık sevinci bile yaşayamayan Tolga Tosun’da rahat bir şekilde seçim çalışmalarına hız verecektir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .