TATLISU ENGELSİZ KAMPI'NIN MİSAFİRLERİ KURAYLA BELİRLENDİ - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

TATLISU ENGELSİZ KAMPI’NIN MİSAFİRLERİ KURAYLA BELİRLENDİ

Bu haber 05 Ağustos 2022 - 20:16 'de eklendi ve 298 kez görüntülendi.

Bandırma Belediyesine ait ve yıllarca âtıl duran, Erdek-Tatlısu’da deniz kenarındaki alan, Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun’un seçim vaatlerinden biri olarak projelendirildi ve hayata geçirildi. Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Kapıdağ’da yapılaşmaya izin verilmeyen alanda, yeniden alınacak özel karar ile butik otel çalışması da yapılacak. Kampta şimdilik; 10 bungalov ve kullanım alanları, restoran ve kafe alanı, plaj ve sahil donatılarıyla misafirlerini ağırlamaya hazır.

Bandırma Belediyesi, ilk yılı olması nedeniyle bu yıl 203 engelli vatandaşı ve 2’şer refakatçisini Engelsiz Yaşam Kampında tamamen ücretsiz ağırlayacak. Bugün Belediye Toplantı Salonunda yapılan kura çekilişinin ardından konuşan Başkan Av. Tolga Tosun: “Belediyemize ait Erdek-Tatlısu’da, deniz kenarındaki alanımızı projelendirerek yeni ve örnek alınacak bir tesis kazandırdık: Engelsiz Yaşam Kampı.Bu kampta engelli vatandaşlarımız ve ailelerinin rahatça tatil yapabilecekleri, yaz mevsiminin güzelliklerinden faydalanabilecekleri tüm imkanları düşündük. Yetkin personelimiz, restoran ve kafe alanlarımız, bungalov ve kullanım alanlarımız, plaj ve sahil donatılarımız ile misafirlerimizi ağırlamaya hazırız.Engelsiz Yaşam Kampının ilk yılı olması nedeni ile ilçemizde bulunan: Engelli ve Engelli Aileleri Derneği, İşitme Engelliler Kültür Spor Kulübü Derneği, Türkiye Sakatlar Derneği, Bedensel Engelliler Derneği, Özel Çocuklar Özel Bireyler Derneği, Engelime Renk Ver Derneği adına müracaatta bulunan 203 engelli vatandaşımız ve iki refakatçisini; 10 bungalovda, 8 Ağustos Pazartesi ile birlikte 3’er gün, 21 kamp döneminde, tüm masrafları Bandırma Belediyesi’ne ait olacak şekilde ağırlayacağız. Bunun için gerçekleştirdiğimiz kura çekiminde ilk talihliyi ben belirledim, adı Fırat Can Özer. Sevgili kardeşimi arayarak tebrik ettim.Bandırma Belediyesi olarak çok heyecanlıyız. Engelli kardeşlerimizle tüm engelleri yıkmaya, engelsiz bir dünya kurmaya kararlıyız. Bandırma Belediyesi Engelsiz Yaşam Kampı talihlilerinin isimlerini ve ücretsiz kamp tarihlerini, ilçemizdeki engelli derneklerine bildirdik. Bandırma Belediyesi Erdek-Tatlısu Engelsiz Yaşam Kampı hepimize hayırlı olsun” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .