TARİHİ BİNANIN ÖNÜ BELEŞ OTOPARKA DÖNDÜ!

TARİHİ BİNANIN ÖNÜ BELEŞ OTOPARKA DÖNDÜ!

ABONE OL
3 Ekim 2023 17:01
TARİHİ BİNANIN ÖNÜ BELEŞ OTOPARKA DÖNDÜ!
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Bandırma’da otopark sorunu da, araç sayısı da her geçen gün artıyor. Öyle ki, hangi Belediye’ye sorarsanız sorun, ister Bandırma Belediyesi’ne, ister Büyükşehir Belediyesi’ne, klasikleşmiş cümlelerle geçiştiriyorlar bu sorunu ve çözüm yollarını. Bandırma Belediyesi diyor ki, “Yetki Büyükşehir’de” Büyükşehir Belediyesi diyor ki, “Bandırma Belediyesi otopark için bize yer göstermiyor.” Sonuç böyle kör dövüşüne bağlanınca, otopark sorunu da gün geçtikçe büyüyor.

Bandırma’da öğleden sonra özellikle ara sokaklarda bir park yeri bulma yarışı başlıyor. Aracını parketmek için bir araçlık yer bulabilenler şanslı. Ya bulamayanlar, onlar da bulana kadar tur atıp duruyorlar sokaklarda. Acaba biri son anda aracını alır da park yeri bulabilir miyim diye etrafı kolluyolar adeta! Bandırma’da Cin Çukuru’nda bir tane, sahilde biri kapalı olmak üzere iki tane, Adnan Menderes Bulvarında Eski Tekel Binası’nın yeri olarak bilinen yerde bir tane ve Ordu Caddesi’nde de yine Eski Tekel Binası’nın yerinde olmak üzere 5 adet otopark mevcut. Bir tane Belediye Binası’nın altında, bir tane de Kurtuluş Kapalı Pazar Yeri’nin altındaki eklersek 7 adet otopark alanımız var.  Var ama Belediye’deki otopark zaten Belediye çalışanlarına ancak yetiyor. Bir de bitişiğindeki otele gelen misafirlerin araçlarına. Kurtuluş Pazar Yeri’ndeki otoparka ise pazarın kurulduğu günlerde pazarcıların araçları ve alışverişe araçları ile gelen vatandaşlar park ediyor. Onun haricindeki günlerde civardaki konutlarda ikamet edenler haricinde pek park eden yok!

Otoparkların çoğunluğu Bandırmaspor Kulübü tarafından çalıştırılıyor. Kimilerine göre otoparkların ücretleri yüksek! Vatandaşların bir kesimi bu nedenle mevcut sayılan otoparklara parketmek istemiyor. Sahildeki otoparklar da belirli bir saatten sonra dolu olunca araç sahipleri buldukları yerlere bırakıveriyorlar araçlarını. Fakat son zamanlarda öyle bir yer var ki, adeta yanı başında bulunan Bandırmaspor Otoparkı’na rakip neredeyse!. Tarihi İskele Binası’nın önünden bahsediyoruz. İlk zamanlarda bir – iki Belediye aracının park etmesiyle başlayan bu furya, seçimlerde parti araçlarının, milletvekillerinin, ilçe başkanlarının, kısacası siyasilere ait araçların beleş park yeri oldu.

Öyle ki, hatırlamak gerekirse bir gazeteci arkadaşımızı Bandırmaspor Basın Toplantısı’nda basın araçları için otoparklardan ücretsiz park yeri istedi diye sosyal medyada adeta linç edip, etmediği hakaretleri bırakmayanlar, nedense seçim çalışmaları boyunca geceli gündüzlü,  oraya park eden boy boy seçim araçlarına çıt çıkaramadılar.

Şimdilerde ise Tarihi İskele Binası’nın önü resmi, sivil bir çok aracın park alanı haline geldi. Öyle ki hatırlarsınız, tarihi binanın görüntüsünü bozuyor diye oradaki emzirme kabini kaldırılmıştı bir zamanlar. Şimdi ise aynı kötü görüntüyü oradaki araçlar veriyor. Ne dersiniz, bir basın mensubu ücretsiz otopark istedi diye bir bardakta fırtına koparanlar bir gün oradaki araçlar için de Bandırmaspor’a ait otoparklara park edin diyebilirler mi? Bekleyip, görmek lazım…

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.