TAMAMLANMASI İÇİN 50 MİLYON LİRAYA İHTİYAÇ VAR - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

TAMAMLANMASI İÇİN 50 MİLYON LİRAYA İHTİYAÇ VAR

Bu haber 19 Ocak 2022 - 9:08 'de eklendi ve 1.114 kez görüntülendi.

YENİ CAMİ İNŞAATLARI YARDIM BEKLİYOR

Bandırma’da devam eden cami inşaatları ve onarımda bulunan camiler için vatandaşın yardım isteniyor. Diyanet bütçesi ile inşaatların ve onarımların devam ettiğini belirten İlçe Müftüsü Halil Şekerci vatandaşlardan yardım konusunda biraz daha duyarlı olmasını istedi.

Bugün itibari ile Bandırma’da 4 cami inşaatının devam ettiğini söyleyen İlçe Müftüsü Halil Şekerci “Diyanet İşleri Başkanımızın temelini attığı Üniversite kampüsü içinde yer alan Onyedi Eylül Üniversitesi camisinde inşaat devam ediyor. Cami derneği maddi zorlukları aşma çabası içinde. Caminin tamamlanması için 50 milyon liraya ihtiyaç duyuluyor.

  1. Ana Jet Üssü içinde yapılan Mehmetçik Camisi inşaatı hızla ilerliyor. Orada yaklaşık 2 Bin personel görev yapıyor. En çok camiye ihtiyaç duyulan yerlerin başında burası bulunuyor. Müftülük olarak elimizden geleni yapıyoruz. Kaba inşaatın yarısı tamamlandı. En kısa sürede Mehmetçik Camisini bitirerek ibadete açmak istiyoruz.

Paşakent Mahallesinde yapımı süren Mevlana Camisi inşaatında dernek başkanımızın vefatı dolayısıyla aksamalar yaşandı. Yeni Dernek başkanımızın seçilmesiyle Mevlana Camisindeki inşaat da hızlanacak.

Kartalçeşme Mevkisinde yapılması planlanan Cami inşaatı için ruhsatlandırma işlemleri sona erdi. İnşaat hemen başlayacak.

Bu 4 camide Bandırma’da en ihtiyaç duyulan yerlerde yapılıyor. Müftülük olarak ihtiyaç duyulmayan yerlere cami yapılmasına sıcak bakmıyoruz. İhtiyaçtan büyük olarak yapılan camilerde vatandaşın parasını taşa toprağa gömmek anlamındadır. İhtiyaç duyulan yerlerde inşaatı devam eden Camilerimize vatandaşlarımızın biraz daha yardımcı olmasını bekliyoruz. “

Bandırma’da tadilatları devam eden camilerimizde çalışmalar sürüyor diyen Müftü Şekerci “Haydarçavuş Camisindeki tadilat çalışmaları Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından yürütülüyor. Tadilatın 1 sene içinde bitirilmesini bekliyoruz.

Ulu Cami Minaresindeki yenileme işlemi devam ediyor. Vatandaşlardan gelen yardımlarla minare inşaatı da tamamlanacak.

Habibullah Camisindeki dış cephe yenileme tadilatı sona erdi. Hayırseverlerden toplanan 37 Bin lira bu tadilat için harcandı.

İhsaniye Cami Kuran Kursu binası için yıkım raporu hazırlandı. En kısa sürede bu bina yıkılarak yerine yenisi yapılıyor. “ Dedi.

Bandırma Araba Servisi

&nbps;

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Web Tasarım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .