TAM KAPANMADA BALIKESİR’İ KARIŞ KARIŞ GEZİYOR - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

TAM KAPANMADA BALIKESİR’İ KARIŞ KARIŞ GEZİYOR

Bu haber 08 Mayıs 2021 - 11:39 'de eklendi ve 654 kez görüntülendi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, tam kapanma döneminde de Balıkesir’i karış karış geziyor. Vatandaşları, mahallelerine giderek sorunlarını dinleyen Ahmet Akın, kapanma sürecinde izinli olarak faaliyetlerini sürdüren esnaf ve çiftçileri ziyaret etti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Balıkesir’de tam kapanmanın vaka sayılarında düşüş sağlamasını sevindirici buldukları ancak Balıkesirlilerin gösterdiği büyük fedakarlığın karşılığını iktidarın Balıkesirlilere veremediğini söyledi. Ahmet Akın, “Balıkesirliler, tam kapanmada kurallara ellerinden geldiğince uymaya gayret gösteriyorlar. Balıkesir esnafı, çiftçisi, işçisi büyük bir fedakarlıklar gösteriyor. Ama iktidarın, emeğiyle geçinen insanlarımıza kulakları tıkalı, gözleri kapalı! İnsanlarımız kaderine terk edilmiş durumda” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Bandırma, Gönen, Manyas, Susurluk, Dursunbey, Kepsut, Balya, İvrindi ve Havran’da ziyaretlerde bulundu, CHP ilçe örgütleri, kaymakamlar ve belediye başkanları ile bir araya geldi. Tam kapanma sürecinde ilçe belediyelerin çalışmaları hakkında bilgi alan Ahmet Akın, “İktidar esnafımıza destek verdiğini söylüyor. Esnafımıza soruyoruz, ‘destek aldınız mı?’ ‘Hayır’ cevabını alıyoruz. ‘Kiranı ödeyebiliyor musun?’ Aldığımız cevap, bırakın kirayı eve ekmek götürecek paramız yok’ diyor esnafımız. Çiftçimiz, besicimiz, süt üreticimiz artık ne ekebilecek durumda ne de ekmek kapısı hayvanlarına bakabilecek durumda. İhtiyaç sahibi insanlarımıza soruyoruz, elektrik faturanı, doğalgaz faturanı ödeyebiliyor musun?’ Cevap yine hayır oluyor. Bir yıl biriken borçlarını ödeyemeyen ihtiyaç sahipleri vatandaşlarımız var.” diye konuştu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, tam kapanma sürecinde yarından itibaren Edremit, Burhaniye, Ayvalık, Gömeç, Savaştepe, Bigadiç, Sındırgı, Erdek ilçelerine ziyaretlerde bulunacak.

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.