TAM AK PARTİ ADAYINI ÖĞRENDİM DERKEN!… CEMAL ATABEY YAZDI

TAM AK PARTİ ADAYINI ÖĞRENDİM DERKEN!… CEMAL ATABEY YAZDI

ABONE OL
21 Kasım 2023 11:58
TAM AK PARTİ ADAYINI ÖĞRENDİM DERKEN!… CEMAL ATABEY YAZDI
3

BEĞENDİM

ABONE OL

Dün gece aldım elime telefonu, sosyal medyayı takip etmeye başladım. Daha önce Kemal Kılıçdaroğlu ile görünmeye çalışan kişilerin bugün Özgür Özel ile fotoğraf çektirme yarışına girmelerini  izlerken dalıp gitmişim. Telefon elde uyuyunca sanırım üstümü yine açık bırakmış olmalıyım ki, rüyalarıma yine siyasi aktörler balıklama dalıverdiler.

CHP’de bir kaos, bir bilinmezlik almış başını gitmiş. Tolga Tosun Kemal Kılıçdaroğlu’na verdiği imzayı unutturmak adına Ankara’da ziyaretler yaparken ikinci turda Özgür Özel’e oy kullandığını yüksek sesle ifade eder görüyorum. Herkese çok başarılı bir görev süreci geçirdiğini anlatırken, yüzünü göremediğim bir CHP’li Tolga Tosun’un kulağına “ Hatırla, geçmiş dönem Dursun Mirza’da çok başarılıyım derken koltuğunu kaybetti. “ sözlerini fısıldayınca ismini duymuş olacak ki hop Dursun Mirza rüyamda sahne alıverdi. Kapalı Pazar Yeri ve Yaşam alanından başlayarak yine yaptığı hizmetleri sıralamaya başladı. Dursun Mirza yaptıklarını anlatmaya başlayınca onu durdurmanın zor olduğunu anımsayarak Tolga Tosun’un gerçekleştirdiği projeleri ona hatırlatma yoluna gittim. Rüyada olsa işe yaramış olacak ki, Dursun Mirza “ ben aday adayı değilim adayım “  diye söylenerek kayboldu. Ben ya ne olacak bu Tosun Başkan ile Dursun Başkan’ın durumu derken “ Dur bakalım beni neden rüyanda görmüyorsun “ diyen Ozan Onur karşıma dikiliverdi. Ozan benim 1975 yıllardan bu yana beraber olduğum beraber mücadele eden biri olduğu için samimi bir şekilde “Ozanım hayrola sende mi aday olacaksın?” dedim. O da “ Ne yani Cemal benim diğer adaylardan ne eksiğim var “ diye sitem etti. “ Ayrıca Bandırma’da korkmadan ilk günden bu yana Özgür Özel adına tavır koyan ve çalışmalarına katılan biriyim”  deyince olayın ciddiyetini anlıyorum. Yeter artık bu CHP kulisinden kurtulmayım derken  arkamdan bir el sırtıma dokunuverdi. Döndüm baktım, bizim kalp doktorumuz Selim Panç. Her zamanki nezaketiyle  “ Ne oldu Cemal Bey beni görmeden uyanacak mısın“ dedi. Onun nezaketini düşünerek haydaaa! sözünü içimden söylemek zorunda kaldım. Sanırım rüyam uzadıkça CHP’de aday sayıları giderek artacak gibi duruyor. Neyse, rüyamda bu kez de CHP adayını bulamadım diye hayıflanırken, Özgür Özel “Bana bak Cemal Atabey git birazda Ak Parti’ye” deyince hop Ak Parti’ye geçtim.

Orada beni ilçe Başkanı Mehmet Doğan karşıladı. “Cemal Abi görüyorsun nasıl canla başla çalışıyorum, başkanlık benim hakkım değil mi?” diye sorunca valla benim işim rüya görmek adayı ben değil Reis belirleyecek diyerek topu taca attım. Ama Mehmet kardeşim ısrarcı, rüya sonunda “Beni başkan yap!” sözlerine gülerek kafa sallıyorum. Bu kafa sallamayı galiba onay olarak algılamış olacak ki, başkan adaylığını açıklayan Oya Yücel kadınların mutlaka siyaset de daha fazla yer almaları gerektiğini ifade ederek “ beni göz ardı etme Cemal abi “ dedi. Her zaman kadının elinin değdiği mevzuların güzelleştiğine inandığımı söyleyerek gülümsedim. Bu gece rüyamda ne yapsam kimseye yaranamıyordum. Gülümsememim ardından hop Kayhan İpek başladı bana saydırmaya. “Beni hatırla, ben de bu yarışta olmaya niyetliyim. Ama daha kesin karar vermedim” deyince bende “Adaylık açıklamanda en önde olacağım” dedim.

Buraya kadar tamam bıktım artık diye söylenirken, uzun boylu bir kişi beni durdurdu. Yüzünü tam göremesem de çok yetkili olduğu her halinden belli olan kişi “ Dur bakalım Cemal Efendi sen kim oluyorsun ki, rüyada olsa bile bana sormadan Ak Parti adayları için racon kesiyorsun.” Sözleri üzerine oldukça tırstım. Amacımın racon kesmek olmadığını anlatmaya çalışsam da başarılı olamıyordum. Ak Partili yetkili kişi üzerimi örterek “ Bu kadar kafanı yorma Cemal Kardeşim. Ben sana partimizin adayını açıklayayım. Biz Bandırma’yı Şubat ayında il yapacağız. Başkan adayımız Bandırma ilinin ilk belediye başkanı olacak. İlçeyi ve partiyi toparlayacak, geçmişte başarılı hizmetler veren, şimdi eskilerde kaldığı düşünülen o kişiyi aday göstereceğiz. “ dedi. Tamam da o isim benim düşündüğüm isim mi sorusuna tam yetkili uzun adam kafa sallayarak evet deyiverdi.

Bandırma’nın il olmasının sevinciyle yataktan öyle bir fırlamışım ki, yetkili uzun adamın bana söylediği ismi unuttuğumu fark ettim. Ismi hatırlamaya çalışırken de sabahı sabah ettim. Yahu hakikaten, geçmiş dönemde başarılı hizmetler veren, daha sonra biraz unutulan o Ak Partili kişinin adını hatırlamaya çalışıyorum. Lütfen bana yardımcı olun. Bu tarife uyan birini hatırlayanlar bana da söyleyiversinler.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.