SUYA YAPILAN ZAMMI CHP YARGIYA TAŞIYOR - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

SUYA YAPILAN ZAMMI CHP YARGIYA TAŞIYOR

Bu haber 09 Haziran 2022 - 14:41 'de eklendi ve 552 kez görüntülendi.

CHP İlçe Başkanı Selim Panç yönetim kurulu üyeleriyle beraber düzenlediği basın toplantısında Balıkesir’de suya yapılan su zam dolayısıyla Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a kırmızı kart gösterdi. Başkan Selim Panç su zammının Mayıs ayı faturalarına yansıtılmasının hukuka aykırı olduğunu belirterek yasal süreci başlatacaklarını ifade etti.

 Ülkemiz ekonomik olarak tarihinin en kötü dönemini geçiriyor. Benzin ve mazot fiyatlarının 26 Lira seviyesine çıkması ve artma eğilimini sürdürmesi, kırmızı etten temel gıda maddelerinin dar gelirli tarafından alınamayacak fiyatlara ulaşması, elektrik-doğalgaz gibi temel ihtiyaçların ücretlerinin arşa çıkması; halkımızın hayatını sürdürebilmesini imkansızlaştırdı diyen CHP İlçe Başkanı Selim Panç “Yüz yılık Türkiye Cumhuriyeti tarihinde her gün zam yapan başka bir hükümet görülmedi. Recep Tayyip Erdoğan’ın Başkanı olduğu, AKP iktidarı da ZAM şampiyonudur. Piyasa öyle bir hale geldi ki, insanların ailece dışarıda bir yemek yiyip keyifli vakit geçirmesi bir lükse dönüştü. İlkokul çağındaki çocukların dahi ailelerine ekonomik düzenleri ile ilgili soru sorduklarını, hayat standartları ile ilgili kaygılarını dile getirdiklerini görüyoruz, yaşıyoruz.

“Saray’ın Gündeminde Vatandaş Yok!”

Tüm bunlar olurken, Maliye Bakanı olarak atanan şahsın “Enflasyonu yüreğimizle yeneceğiz” diye akla, mantığa ve ekonomi bilimine sığmayan açıklaması; ülkemizin ne denli gayrı-ciddi olarak yönetildiğini gösteriyor. Sarayın gündeminde ise her zamanki gibi halkın ekmeği yok! Saray’ın gündeminde halkın hangi parasının hangi firmaya peşkeş çekileceği, hangi paranın hangi kılıf altında aile vakıflarına aktarılacağı, mangonun buzdolabında nasıl muhafaza edileceği, ejder meyveli smootienin nasıl içileceği var! Tarım, teknoloji ve enerji kaynakları yurt dışından ithal edilirken; yabancı para kurunun önü alınamaz yükselişi de krizin önümüzdeki dönem daha da artacağının açık bir işareti olarak karşımızda duruyor.

“Balıkesir Büyükşehir Belediyesi de Partisi Gibi Vatandaşın Cebine Göz Dikti!”

Öte yandan geçtiğimiz hafta, Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin, 1 Milyar TL’yi aşan borcu varken BASKİ’yi de 2 Yüz Elli Milyon TL ek borca batırarak, yerel yönetiminin ekonomik idaresinde ne denli yetkinlikten uzak olduğunu da kamuoyuna bir kez daha gösterdi.

Bu denli borcun, borçlanmanın peşinden “Sürekli gelir yaratacak kaynak” için yatırım yapmak siyasi anlayışında olmayan Yücel Yılmaz, tabi ki kendilerinin ve ortaklarının siyasi anlayışına yakışır şekilde gözünü yine zaten enflasyon altında ezdikleri vatandaşın cebine dikti!

“Önce Vergiye Zam Sonra Faturaya %40 ila %60 Zam”

AKP iktidarının yerle bir ettiği ülke ekonomimizin sonucunda karşımızda bir dağ gibi olan Enflasyon %68 TÜFE oranıyla su faturalarımızda yeni yerini aldı. Buharlaşan maaşlarımızın elde kalan birkaç kuruşu da böylece beceriksizliklerinin faturasını ödemek zorunda kalan halkın kursağından, sofrasından çalınmış oldu.

Vatandaşın cebinde belki birkaç kuruş kalmıştır diyerek, artık iliğine kadar sömürmeyi marifet bilen bu anlayış; vergilere ve enflasyona ezdirdikleri vatandaşa; bir “Yeni Türkiye” klasiği olarak, “AKP ve MHP” oylarıyla Kırsal su fiyatlarına %40 zammı ve şehir merkezinde Konut ve İş yerlerine %60 zammı uygun gördü.

 Su zammı böylece toplamda yeni gelen zamlarla birlikte %157 seviyesine çıkarak, AKP’nin açıkladığı enflasyonun iki buçuk kat üzerine çıktı. Ayrıca Haziran için yürürlüğe sokulacak bu zamlar, Mayıs ayı su faturalarına da yansıtılmış oldu!

“Yoksulun, Dar Gelirlinin Sofrasındaki Son Lokmayı da Alma Derdindeler!”

Kendi ceplerini, yandaşlarını, çıkar ortaklarını kepçe ile besleyen bu siyasi bakış açısı; emekçinin değil kaşıkla, iğne ucuyla bile yiyecek lokması kalmayana kadar; doyumsuzca ve acımasızca kanını emmeyi kendine siyasi bir yol kabul etmiş anlayıştır.

Bu anlayışın Balıkesir Temsilcisi konumunda duran Yücel Yılmaz adlı zatın halka verecek bir şeyi yoktur. Aksine halkın sofrasındaki son lokmasında gözü vardır!

Bu anlayış Türkiye’yi de Balıkesir’i de iflasın eşiğine getirmiştir. Bu anlayışı değiştirmek bizim hem siyasi hem de vatandaşlık görevimizdir!

“Kırmızı Kart Gösteriyoruz!”

Markette fiyat denetimi yapan Bakanlıkları, nasıl ki fahiş fiyatla zam yapan marketleri şikâyet edin kapatalım diyorsa; fırsatçı market tanımına uyan Yücel Yılmaz’ı ve vatandaşın suyuna %40 ile %60 zam yapan bu fırsatçı Meclis üyelerini de öyle kapatmalıdır! Biz bu anlayışa kırmızı kart gösteriyoruz.

Vatandaşımızın da ilk seçimlerde bu hastalıklı anlayışa sandıkta kırmızı kartı göstereceğini biliyoruz.” Dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .