SÜTÜN YOLCULUĞU ANADOLU’DA BAŞLIYOR DÜNYAYA YAYILIYOR

SÜTÜN YOLCULUĞU ANADOLU’DA BAŞLIYOR DÜNYAYA YAYILIYOR

ABONE OL
17 Ekim 2023 17:42
SÜTÜN YOLCULUĞU ANADOLU’DA BAŞLIYOR DÜNYAYA YAYILIYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dünyanın en önemli yiyecek ve içecek fuarları arasında yer alan Anuga Fuarı Almanya’nın Köln kentinde gıda sektörü profesyonellerini 07- 11 Ekim tarihleri arasında bir araya getirdi. Teksüt, kalitesini ve lezzetini Avrupa ülkelerine taşımak amacıyla fuarda ziyaretçilerle buluştu.

Türkiye’nin en önemli süt ve süt ürünleri markası Teksüt yöresel lezzetleriyle Almanya’nın Köln şehrinde düzenlenen Anuga Fuarı’na katıldı. Teksüt fuar boyunca gıda ve perakende sektörünün önemli temsilcilerini ağırlayarak Teksüt kalitesi ve lezzeti hakkında bilgi verdi.

Teksüt Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Arda Aksaray, gördükleri ilgiden memnun olduklarını, Teksüt markasının sadece Almanya’da değil Avrupa’da da bilindiğini söyleyerek, “Amacımız, Türkiye’de edindiğimiz tecrübe ve kalitemizle başta Almanya olmak üzere diğer Avrupa Birliği (AB) ülkelerine ülkemizin süt ve süt ürünlerini tanıtmak. Her geçen gün daha çok Teksüt lezzetini daha çok kişiye ulaştırmayı başarıyoruz. Ürünlerimizi Avrupa’daki vatandaşlarımıza ve burada yaşayanlara sunmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Teksüt Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı  Mert  Özmen, Teksüt olarak  hem Asya’daki hem de Avrupa’daki fuarlara katıldıklarını, gelişmeleri yakından  takip ettiklerini paylaştı. Dünyanın farklı yerlerindeki üretici, satın almacı  ve sektör profesyonelleri ile bir araya gelme fırsatı yakaladıklarını söyledi. Sektör trendlerini takip edebilmek için uluslararası fuarların yararlı olduğunu paylaşan Özmen hem ihracat hem de iç pazar üretimi için değerlendirme yaparken sektörel gelişimin önemli olduğunun altını çizdi.

Sadece lezzete değil trendlere de dikkat ediyoruz  

Mert Özmen sözlerine şöyle devam etti; “Ülkemizin gücünü, dinamik yapısını, daha başarılı işler yapmak için sahip olduğu enerjiyi bu tür organizasyonlarda görmek, ileriye dönük planlarımızı ve yatırımlarımızı yaparken en bize en büyük motivasyon kaynağı oluyor. Teksüt olarak Avrupa’da büyüme hedefimizde bir değişiklik olmadan aynı kararlılıkla çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.