SUSURLUKLULAR AYRAN FESTİVALİ’NDE HEP BERABER EĞLENDİ

SUSURLUKLULAR AYRAN FESTİVALİ’NDE HEP BERABER EĞLENDİ

ABONE OL
11 Eylül 2023 12:17
SUSURLUKLULAR AYRAN FESTİVALİ’NDE HEP BERABER EĞLENDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

34 yıldan bu yana düzenlenen Susurluk Ayran Festivalinde Susurluklular beraberce eğlendiler. Konserler, sergi ve söyleşiler, çocuklara özel etkinlikler, Sanat Sokağındaki etkinlikler ve yaşanan ilkleri ile 34. Ayran Festivali Susurluk gündemine oturdu.

Belediye Başkanı Nurettin GÜNEY’in Susurluk, beraber çalışıyor, beraber üretiyor ve şimdi de beraber eğleniyor dediği Ayran Festivali tüm belediye ekiplerinin özverili çalışması sayesinde sorunsuz ve tüm güzelliğiyle Susurluklularla buluştu.

Başkan Güney,  ilçemize birçok misafirin geldiğini söylerken Ayran Festivalinin birlik ve beraberliğimiz için çok önemli olduğunun da altını çizdi. 30 Ağustos Zafer Bayramı ile başlayan Festivalde Sanat Sokağındaki hareketlilik, tüm ilçeye yayıldı.

Sanat Sokağı, misafir belediyelerin stantları, ömür üreten kadınlar gelişim atölyelerini stantları herkes için atölyeler düzenledi. Susurlukluların büyük ilgisiyle dolup taşan Sanat Sokağında festival boyunca Susurluklu Genç Müzisyenlerin sahne aldığı müzik dinletileri gerçekleştirildi.

KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ

Düzenlenen Kitap Günleri festival süresince, misafir yazar ve şairleriyle Sanat Sokağımızda katılımcılar güzel zamanlar geçirdi. Ayrıca Susurluk Kongre Kültür Merkezinde Susurluk’a ait tarihi fotoğraflarla ve ilçeye ait özel ürünlerin gösterildiği bir sergi de açıldı. Fehim Dikmen’in Susurluk’ta Spor Tarihi söyleşisi de yine Ayran Festivali kapsamında Kongre ve Kültür Merkezinde seyircileriyle buluştu.

  1. Ayran Festivalinin bir diğer söyleşisinin konusu da Dr. Elif Burcu ÖZKAN ve Dr. Onur Uzer anlatımlarıyla ‘‘Cumhuriyetin Yüzüncü yılında Atatürk’ü Anlamak’’ oldu. Mustafa Kemal Atatürk’ün en güzel hayatsal öykülerini, Ata’nın sevdiği şarkılarla birleştiren söyleşi izleyicilerden tam not aldı.

Kuzey Makedonya, Bosna Hersek ve Bulgaristan halk dansları ekipleri Susurluk’a misafir oldular.

Susurluk’un kurtuluşu 5 Eylül’de korteje Mustafa Kemal Atatürk’ün Anadolu gezilerinde kullandığı makam aracının birebir benzeri de katıldı. Ayrıca Bölge Askeri Bando Komutanlığı Orkestrası da Susurluk Kongre Kültür Merkezinde muhteşem bir konserle Susurluklulara unutulmaz dakikalar yaşattı.

ÇOCUK FESTİVALİ

  1. Ayran Festivali her zaman olduğu gibi çocuklara özel etkinliklerle doluydu.

Susurluk Atatürk Parkında çocuklar için kurulan eğlence sahnesinde eğlence festival boyunca devam ederken, Çocuklara animatörler, palyaçolar, sihirbaz ve jonklör eşlik ederken, şişme oyun parkurları da çocukların neşesine neşe kattı. Ayrıca Susurluk’ta ilk kez sadece çocuklara özel konser Susurluk Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Tıngır Mıngır Çocuk Şarkılarıyla eğlenen çocuklar, Festivalin tadını çıkardılar.

30 Ağustos Zafer Bayramında Irmak Arıcı, 3 Eylül Özgün konserleri ile çok eğlenen Susurluk, 4 ve 5 Eylüldeki konserlerin yağış nedeniyle ertelenmesi sebebiyle kısa bir ara verdi. Hemen ardından Rafet El Roman ve Hande Ünsal konserleri 6 ve 7 Eylül’de gerçekleştirildi. Tüm konserlerde çok eğlenen Susurluk halkı adına Susurluk Belediye Başkanı Nurettin GÜNEY, sanatçılara Meşhur Susurluk Ayran Bardağı maketi, cumhuriyetin yüzü özel tasarım formamızı ve Ayran Festivali için yine özel tasarlanan anı parasını hediye ederek teşekkür etti.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.