SUBAŞI : AMERİKA GERÇEK YÜZÜNÜ BİR KERE DAHA GÖSTERMİŞTİR! - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

SUBAŞI : AMERİKA GERÇEK YÜZÜNÜ BİR KERE DAHA GÖSTERMİŞTİR!

Bu haber 31 Mart 2021 - 19:15 'de eklendi ve 2.256 kez görüntülendi.

Ak Parti Balıkesir Milletvekili ve Ak Parti Siyasi ve Hukuki İşler Başkan Yardımcısı Yavuz Subaşı ABD Dışişleri Bakanlığı’nca hazırlanan ve 30 Mart tarihinde yayımlanan İnsan Hakları Raporuna tepki gösterdi. Subaşı “ABD Dışişleri Bakanlığınca her yıl 190’dan fazla ülke için hazırlanan İnsan Hakları Raporları, 30 Mart 2021 tarihinde yayımlanmıştır.

 

Bu çerçevede hazırlanan Türkiye İnsan Hakları Raporunun, bu yıl da kaynağı belirsiz iddialar temelinde, objektiflikten uzak bir şekilde kaleme alındığı ve ülkemize yönelik asılsız iddialar ve önyargılı yorumlar içerdiği görülmektedir.

 

Demokrasimize kasteden, yüzlerce vatandaşımızı şehit eden, 15 Temmuz hain darbe girişiminin faili FETÖ’den, bu yıl da raporda “Gülen Hareketi” olarak bahsedilmesi, ABD’nin bu terör örgütüyle haklı mücadelemizi halen idrak edemediğini, bu terör örgütüne ilişkin ortaya koyduğumuz somut delilleri göz ardı ettiğini, raporu hazırlarken de yine malum çevrelerin görüşlerine alet olduğunu göstermektedir.

 

Suriye’deki terörle mücadele harekâtlarımız bağlamındaki iddialar kabul edilemezdir. Bu iddiaların, daha önce çeşitli vesilelerle reddedilmesine rağmen tekrarlanmasının izahı bulunmamaktadır. Öte yandan, raporda muhtelif hak ihlalleri bağlamında atıfta bulunulan PKK/YPG terör örgütünün Suriyelilere yönelik terör eylemlerine değinilmemesi ve Suriye’nin toprak bütünlüğü aleyhine attığı ayrılıkçı adımlarına yer verilmemesi dikkat çekicidir.

 

Raporda, PKK bağlamında bu örgütün terörist kimliğini göz ardı eden ve terörle iltisaklı çevrelerin söylemlerine destek mahiyetindeki iddialara yer verilmesi de keza kabul edilemezdir.

 

Ülkemizin, insan haklarının korunması ve geliştirilmesine yönelik iradesi tamdır.

 

Türkiye, demokrasi ve hukukun üstünlüğü temelinde, kendi vatandaşlarına ilaveten, ev sahipliği yaptığı milyonlarca kişinin haklarının korunması ve geliştirilmesine yönelik çalışmalarını kesintisiz sürdürmektedir ve sürdürmeye devam edecektir.

 

ABD‘yi bu gerçekleri yansıtmayan, sözde raporu için kınıyorum. ABD şunu anlamalıdır ki, Türkiye eski Türkiye değildir. Türkiye, bir iş yapacaksa yapar ve kimseye sormaz.” Diye konuştu.

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.