ŞŞİİİTTT AMAN BASIN DUYMASIN! - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA
casino siteleri

ŞŞİİİTTT AMAN BASIN DUYMASIN!

Bu haber 15 Ağustos 2022 - 17:13 'de eklendi ve 758 kez görüntülendi.

Uzun zaman oldu…90’lı yılların sonu, 2000’lerin ise başlangıcıydı… O zamanlar haber merkezlerinin en teknolojik cihazlarının başında faks makineleri gelirdi. Bir çok kurumun telefon numaraları ve faks numaraları ayrıydı. İnternet, sosyal medya ve mail kavramları daha hayatımıza adım atmadan önce siyasilerin ve başta Ankara’daki milletvekillerinin açıklamaları faks ile ulaştırdı basın merkezlerine. Bunlardan biri de dönemin milletvekili İlyas Yılmazyıldız idi. En kısa açıklaması bir metre faks kağıdı olurdu neredeyse. Tabi onun gazeteye aktarılması, arşivden fotoğraf seçimi gibi büyük özen gösterilen yıllardı basın adına.

Şimdiki gibi mail, internet, sosyal medya gibi hayatı kolaylaştıran hiç bir şey ya yoktu ya da yeni yeni hayatımıza giriyordu.

O yıllarda milletvekilleri için de önemliydi basın. Metrelik faks kağıtları ile ulaştırılan açıklamalar her iki taraf için de önem taşırdı. Milletvekilleri seçim bölgelerine geldiklerinde basın mensuplarına mutlaka bilgi verilir, basın toplantıları yapılır ya da milletvekillerinin temaslarına basın da eşlik ederdi.

Şimdilerde ise o derelerin üzerinden çok sular aktı. Artık milletvekilleri seçim bölgelerine yaptıkları ziyaretleri “şssiiiiittt amman basın duymasın” modeli ile gerçekleştiriyorlar.

Milletvekili nereye gelecekse oranın parti ilçe başkanına haber veriliyor. Temsil ettiği Parti’ye ve de düşünceye yakın yerlere ya da kişilere göstermelik ziyaretler yapılıyor. Sonra da bu ziyaretler sosyal medya sayfalarından allana pullana servis ediliyor.

Bir tık iyi niyet göstergesi olarak milletvekilinin basın danışmanı yapılan çalışmaları basın bülteni haline getirip gazetelere mail atıyor. O da tabiki hep olumlu yanlarını yazarak.

Durum böyle olunca gazetelerin tamamında neredeyse klişe ifadeler ve fotokopi tarzında haberler görülüyor.

Ne diyelim umarız yavaş yavaş seçim sath-ı mailine girilen bu günlerde milletvekillerimizde gittikleri şehirlerde basın mensuplarına geldiklerini söylemeyi ihmal etmezler.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .