SON YAĞIŞLAR ÜRETİCİNİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

SON YAĞIŞLAR ÜRETİCİNİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

Bu haber 22 Ocak 2021 - 9:46 'de eklendi ve 493 kez görüntülendi.

 

Bandırma Ziraat Odası Başkanı Süleyman Dönmez son haftada yağan yağışların çiftçinin yüzünü güldürdüğünü belirterek yağışların devam etmesini beklediklerini söyledi.

Son aylarda yaşanan kuraklığın çiftçileri hasat dönemi için umutsuzluğa sevk ettiğini ifade eden Başkan Dönmez “Bu haftaki yağışlar özellikle kar yağışı çiftçiler için umut oldu. Havaların soğuması, sis ve yağan kar arazideki fare popülasyonunu da engelleyecek. Yaz aylarında yaşanması muhtemel bir fare sıkıntısının da önüne geçilmiş oldu.

Son aylardaki mevsim normallerinin üstünde yaşanan sıcaklıkların ardından havaların mevsim normallerine dönmesi soğuk isteyen hububat ekimini de çok olumlu yönde etkileyecek. Az da olsa sulu tarımdaki kuraklık tehlikesi son kar yağışlarıyla azalsa da tam olarak tehlikenin geçtiğini söyleyemeyiz. Yağışların devam etmesiyle sulu tarımında sıkıntı yaşanmayacağını düşünüyoruz.”

BUĞDAY ÜRETİMİNDE SIKINTI YAŞAMADIK

Güney Marmara Bölgesi olarak geçen sene buğday üretiminde sıkıntı yaşanmadığını belirten Bandırma Ziraat Odası Başkanı Süleyman Dönmez “Beklenilen hedeflere ulaştık diyebiliriz. Ülkedeki buğday üretimi ihtiyacı karşılayamadığı için buğday ithal etmek zorunda kalıyoruz. 2020 yılında yaşanılan pandemi dolayısıyla Dünya’daki buğday fiyatlarında artışlar yaşandı. Bu artışlar da ülkemizdeki ekmek fiyatlarına yansıyor.”

İlçe Tarım Müdürlüğünden alınan çiftçi kayıt sistemi dosyalarının artık Ziraat Odası tarafından verileceğini söyleyen Ziraat Odası Başkanı Süleyman Dönmez, böylece üreticiler iki iş yapmak zorunda kalmayacaklar dedi.

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

Tercüme Bürosu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.