SOKAK HAYVANLARI ARTIK BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KORUMASINDA

SOKAK HAYVANLARI ARTIK BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KORUMASINDA

ABONE OL
19 Ekim 2023 10:37
SOKAK HAYVANLARI ARTIK BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KORUMASINDA
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bandırma’da sayıları binleri geçen sokak hayvanları artık Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin Bandırma’da hizmete aldığı Sokak Hayvanları Tedavi Merkezinde tedavi olabilecekler.

Şehir gazetesi olarak Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Doğan ile kısa bir süre önce hizmete başlayan Sokak hayvanları tedavi merkezini gezdik. Merkezin çok modern cihazlar barındırdığını ve sokak hayvanlarının bu merkezde ücretsiz tedavi olabileceklerini söyleyen Mehmet Doğan “ Bilindiği gibi bu merkez daha önce Balıkesir Büyükşehir Belediyesi hizmet binası olarak hizmet veriyordu. Hizmet binasının tarihi ortaokul binasına taşınmasının ardından burası Bandırma’da ihtiyaç duyulan Sokak Hayvanları Tedavi Merkezine dönüştürüldü. Merkezde 2 veteriner hekim, 2 tekniker ve 1 halkla ilişkiler uzmanı görev yapıyor. Her gün saat 08.30 ile 17.30 saatleri arasında merkezimiz sokak hayvanlarının bakımları yapıyor, ortopedik operasyonların dışındaki tüm operasyonları da ücretsiz gerçekleştiriyor. Mesai saatleri haricinde ise acil durumlarda da 4444010 numaralı telefondan veterinerlerimize ulaşılabiliyor. Yumuşak doku yaralanmaları ve kısırlaştırma işlemleri yapılabiliyor. Ancak kısırlaştırma operasyonu için yoğun bir talep olduğu için yine 4444010 numaralı telefondan randevu alınması gerekiyor. “

Büyükşehir bünyesinde açılana Sokak hayvanları Tedavi Merkezi Bandırma Belediyesi ile koordineli olarak çalışmalar da gerçekleştiriyor diyen Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Doğan “ Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak Bandırma’da büyük bir ihtiyacı duyulan hizmetleri getirmeye devam edecek. Sokak Hayvanları Tedavi Merkezinde sadece sokak hayvanlarının bakım ve tedavilerinin yapıldığını tekrar belirtmek isterim. Evde bakılan hayvanların merkeze sokak hayvanı olarak getirilmemesini rica ediyoruz.” Dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.