ŞOFÖRLÜK ZOR MESLEK - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

ŞOFÖRLÜK ZOR MESLEK

Bu haber 28 Şubat 2020 - 10:18 'de eklendi ve 3.913 kez görüntülendi.

Her mesleğin kendine has zorlukları vardır diyen şoför esnafı lakin en zor olanı hizmet sektöründe çalışıp insanları memnun etmektir dedi. Şoförlük mesleğin en zor mesleklerden biri olduğunun altını çizen Bandırma Meydan Taksi şoförleri Özkan Çetin, Bedri Bulut ve Olcay Gürcanlılar masrafların her geçen gün artmasıyla zorlanmaya başladıklarını ifade ettiler.
BANDIRMA’DA YAYALAR HER ZAMAN HAKLIDIR
Mesleklerinin birçok zorlukları olduğunu belirten Meydan Taksi Şoförleri “ İnsanları memnun etmek bizim mesleğin en zor tarafı. Özellikle alkollü müşterilerle büyük sıkıntılar yaşıyoruz. Evini hatırlamayan, derdini anlatamayan insanları gidecekleri yerlere ulaştırmanın sıkıntısını ancak yaşayanlar bilir. Birde parası olmadan taksiye binen insanlarımız var. Gecenin bir vaktinde müşteri yanımda para yok yarın uğrar parayı veririm demesi karşısında bizler çaresiz kalıyoruz.
Bandırma’da taksi esnafı olmanın bir başka zor tarafı ise kuşkusuz artan trafik sorunudur. Özellikle dar mahalle arası sokaklarında sıkıntı daha da büyük oluyor. Araç sayısı o kadar fazla ki, caddeler bile artık trafiği kaldıramıyor. Bandırma’da şoförlük yapıyorsanız yayaların her zaman haklı olduğunu da hiç unutmamanız gerekiyor. Yolun ortasından yürürler ve yaya geçidi fazla kullanmazlar. “
MASRAFLAR GİDEREK AĞIRLAŞIYOR
Araçların girdi maliyetlerinin ve vergilerin her geçen gün zamlandığını söyleyen Meydan Taksi Şoförleri Özkan Çetin, Bedri Bulut ve Olcay Gürcanlılar “ Akaryakıta art arda gelen zamlar belimizi büker duruma geldi. Araçların sigortaları, vergileri, ruhsat ve evrak masraflarından artışı da düşündüğümüzde halimizin durumu ortaya çıkar. Herhangi bir kazada ve arızada araçlarımız uzun süreler servis dışında kalabiliyor. Yedek parça fiyatları da her gün artıyor.
KISA MESAFE SIKINTISI
Şoförlük mesleği çok fazla emek harcanması gereken bir meslek. Mesai kavramı ise hiç yok. Herkes dinlenirken, tatil yaparken sizler hep çalışmak zorundasınızdır. Çalışmadığınız gün eve ekmek götüremediğiniz gün oluyor.
Taksici esnafının sıkıntılarından biri de kısa mesafe müşterileri oluyor. İnanın hiç abartmıyoruz, bazı insanlar yürüyecek durumda olmalarına rağmen 50-60 metre mesafeler için taksiye biniyorlar. Kısa mesafe ücreti olmadığı için yeri geliyor 5 lira için sırayı kaybetmiş olu yoruz. “ dediler. Cemal ATABEY

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

Tercüme Bürosu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN