ŞOFÖR ESNAFIMIZ KONTAĞI ÇEVİRİRKEN SÜREKLİ ZARAR EDİYOR

ŞOFÖR ESNAFIMIZ KONTAĞI ÇEVİRİRKEN SÜREKLİ ZARAR EDİYOR

ABONE OL
24 Mayıs 2023 17:56
ŞOFÖR ESNAFIMIZ KONTAĞI ÇEVİRİRKEN SÜREKLİ ZARAR EDİYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Bandırma’da şoför esnafıyla bir araya gelerek sorunlarını dinledi. Şoför esnafının kontak çevirirken sürekli zarar ettiğine dikkat çeken CHP’li Akın; “Pandemiden sonra sürekli zarar eden şoför esnafımıza 28 Mayıs’ta Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu Çankaya Köşkü’ne uğurladıktan sonra rahat bir nefes aldıracağız” diye konuştu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın; Bandırma Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’na gerçekleştirdiği ziyaretin ardından Bandırma tır parkında şoför esnafıyla bir araya geldi. Şoför esnafının sorunlarını dinleyen CHP’li Akın, her gün daha da derinleşen ekonomik buhranda şoför esnafının kontak çevirirken sürekli zarar ettiğine dikkat çekti.

Şoför esnafının Kovid-19 pandemi döneminden bu yana adeta unutulduğunu kaydeden CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, şunları dile getirdi:

“Esnaf artık her gün mazotun, benzinin zamlanmasından bıkmış durumda. Şoför esnafımız saray iktidarının ekonomi politikalarına kimsenin güveni kalmadığı için  milli paramız Türk Lirası’nın daha da değer kaybedeceği ve dövizin yükseleceği için akaryakıta yeni zamların gelmemesi için artık değişim istiyor. Şoför esnafımız kontak çevirdiğinde zarar etmek istemiyor. Artık alın terlerinin karşılığını almak istiyor. Türkiye’de olduğu gibi Balıkesir’de de şoför esnafımız maalesef tamamen sahipsiz bırakılmış durumda.”

‘EKONOMİ YÖNETİMİNİ LİYAKAT SAHİPLERİNE TESLİM EDECEĞİZ’

Nakliye giderlerinin artmasının iğneden ipliğe bütün ürünlere zam anlamına geldiğini söyleyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, şunları kaydetti:

“Bu iktidarın ekonomi politikalarına artık kimse güvenmiyor. Türkiye’de yaşanan ekonomik yıkımı seçim öncesi gizlemek için ikili kur gibi saçma sapan bir uygulamaya izin veren iktidara artık şoför esnafımız da yeter diyor. Şoför esnafımız değişim ve değişimle birlikte ekonomik refah istiyor. 28 Mayıs’taki ikinci turda Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu Çankaya Köşkü’ne uğurladıktan sonra ekonomi yönetimini liyakat sahiplerine teslim edeceğiz. 28 Mayıs’taki seçimlerin ardından Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı olmasıyla ekonomiye güven gelecek, milli paramız değer kazanacak. Şoför esnafımız rahat bir nefes alacak.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.