SİNAN ÇALIM: BANDIRMA’NIN KRONİKLEŞMİŞ SORUNLARI VAR

SİNAN ÇALIM: BANDIRMA’NIN KRONİKLEŞMİŞ SORUNLARI VAR

ABONE OL
26 Şubat 2024 13:52
SİNAN ÇALIM: BANDIRMA’NIN KRONİKLEŞMİŞ SORUNLARI VAR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bağımsız Belediye Başkanlığı için adaylığını açıklayan İnşaat Mühendisi Sinan Çalım, Bandırma’nın geleceğini daha yaşanabilir, adil ve kalkınmış bir hale getirmek için Belediye Başkanlığına bağımsız olarak aday oldum dedi. 1984 yılında Muş malazgit’te doğan Sinan Çalım 2 çocuk babası.

Eğitim hayatına Bandırma’da başladığını söyleyen bağımsız Belediye Başkan Adayı Sinan Çalım “ İlk, orta ve Lise eğitimini Bandırma’da yaptım. Süleyman Demirel Üniversitesinde yüksek okulu bitirdim. Daha sonra 2010 yılında Politeknik Üniversitesinden İnşat Mühendisi olarak mezun oldum. Iş hayatıma  Yapı Denetim firmalarında yardımcı kontrol olarak başladım. Ardından inşaat sektöründeki yeteneklerimi ve liderlik vasıflarımı daha da geliştirmek için Gönen Deri İhtisas ve Karma Organize Sanayi Bölgesinde Bölge Müdürü olarak çalıştım. Hayalimdeki işi kurmak için Bandırma’da kendi işyerimi açtım. Bölgedeki iş dünyasını güçlendirmek ve işbirliğini teşvik etmek amacıyla Doğu ile Güneydoğu Anadolu İş İnsanları Derneğinin kurucu yönetim kurulu üyeliğini ve başkan yardımcılığını üstlendim. Halen Ticaret Odası Meclis üyeliğinde bulunuyorum.”

Bandırma’nın kronik hale gelmiş sorunları olduğunu belirten İnşaat Mühendisi Sinan Çalım “ Bandırma yeşil olmayan bir kent haline geldi. Otopark, trafik ve alt yapı sorunları var. deprem kuşağında yer alan Bandırma’nın yapı stoku ne yazık ki çok eski. Acil olarak eski yapı stoklarının yenilenmesi için kentsel dönüşüme ihtiyacı var. sanayileşen Bandırma’daki konut alanları çok kısıtlı bu yüzden emlak fiyatları çok yüksek. İvedilikle yeni konut alanlarına ihtiyacımız var. Eğitim ve Araştırma Hastanemiz fiziken çok yetersiz durumda. Bölge Hastanesi gibi çalışıyor. 400 yataklı yeni bir hastane Bandırma’ya yakışacaktır.1. Ligde yer alan Bandırma sporumuzun maçlarını oynayabileceği ışıklandırması olan bir stat ihtiyacı bulunuyor.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.