ŞILDAK: ORMAN VARLIĞIMIZ EN DEĞERLİ HAZİNELERİMİZDİR - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

ŞILDAK: ORMAN VARLIĞIMIZ EN DEĞERLİ HAZİNELERİMİZDİR

Bu haber 05 Ağustos 2020 - 11:27 'de eklendi ve 384 kez görüntülendi.

Orman Yangınları ile Mücadele Toplantısı Vali Hasan Şıldak başkanlığında Valilik Koca Seyit Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya Vali Hasan ŞILDAK’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Mustafa Çek, İl Emniyet Müdür Vekili Savaş Kaya, İl  Jandarma Komutanı J.Kd.Alb. Tarık Hekimoğlu, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Deniz, Orman Bölge Müdür Vekili Nejdet Güdül, DSİ 25. Bölge Müdür Vekili Muharrem Çağlancı, İl AFAD Müdürü Bayram Şahin, Karayolları 141. Şube Şefi Nuri Ünal, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Halil Yılmaz katıldı. Düzenlenen toplantıda orman yangınlarının önlenmesi ve risklerin en aza indirilmesi için yapılması gereken ortak çalışmalar değerlendirildi.

Orman Bölge Müdür Vekili brifing alan Vali Şıldak ; “Orman Varlığımız Ülkemizin en değerli hazinelerinden, doğal miraslardan biridir. Bütün gayretimiz gelecek nesillere daha güzel bir doğa, daha yeşil bir Balıkesir bırakmak için orman varlıklarımızın korunmasıdır. Bu bakımdan çalışmalarımıza şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da çok sağlam bir ekip ve koordinasyon ile devam etmeliyiz.” diye konuştu.

Vali Hasan Şıldak, özellikle havaların ısınmasıyla yangın riskinin arttığı yaz mevsiminde, ciddi bir orman varlığına sahip İlimizdeki olası orman yangınlarının önlenmesine yönelik yapılması gereken ortak çalışmalar ve koordinasyonu gerektiren konularla ilgili kurum ve kuruluş amirlerine talimatlar verdi.

Toplantı görüş ve önerilerin alınmasının ardından sona erdi.

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

Tercüme Bürosu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.