ŞİDDETİN HER TÜRLÜSÜNE İZİN VERMEYECEĞİZ - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

ŞİDDETİN HER TÜRLÜSÜNE İZİN VERMEYECEĞİZ

Bu haber 23 Kasım 2020 - 9:37 'de eklendi ve 868 kez görüntülendi.

Kadın Dayanışma Derneği 25 Kasım kadına yönelik şiddete karşı mücadele günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Dernek başkanı Muazzez Palta imzası ile yayınlanan mesajda şu satırlara yer verildi.

Cinsiyete dayanan , Kadını inciten , ona zarar veren fiziksel , cinsel ruhsal hasarla sonuçlanma olasılığı bulunan toplum içerisinde ya da özel yaşamında kadına baskı uygulaması ve özgürlüklerinin keyfi olarak kısıtlanmasına neden olan her türlü davranıştır. Günümüzde şiddetin her alanda cinsiyet ayırt edilmeksizin uygulandığını ve vahim sonuçlarını görsel, yazımsal birçok medyadan okuyor ve izliyoruz . Şiddete hayır günü olarak 25 Kasım’lar değil yaşadığımız her günün içinde mücadele etmeliyiz.

Eğitim bu alanda en büyük etken ve uygulayıcı olmalıdır ki erkek egemen zihniyetinin kadınları katletmesine, kadın cinsine uygulan kıyıma , Devletin koyduğu yaslarla erkekleri korumasına hayatın her noktasında olan kadınların katledilmesine izin verilmemelidir.

Şiddet kadın,erkek,çocuk ,hayvan yani her türlü varlık ayırt edilmeksizin önlenmeli bu alanda bireyler bilinçlendirilmelidir. Biz kadınlar olarak her türlü şiddete hayır. Hayır diyerek yaşadığımız her günü 25 Kasım’lar olarak ilan ediyor bu mücadelenin içinde tüm insanları görmek istiyoruz.

 

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

Tercüme Bürosu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.