ŞEHİTLER VE GAZİLER ONUR ABİDEMİZDİR - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

ŞEHİTLER VE GAZİLER ONUR ABİDEMİZDİR

Bu haber 18 Eylül 2020 - 9:14 'de eklendi ve 451 kez görüntülendi.

Balıkesir Valisi Haan Şıldak 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Vali Şıldak mesajında “Şanlı tarihimiz boyunca, vatanı, bayrağı, bağımsızlığı ve kutsal saydığı değerleri uğruna istiklal ve istikbalini canı pahasına korumayı ilke edinen aziz milletimiz, bu uğurda şehit ve gazi olmayı büyük bir onur ve şeref saymıştır. Kahramanlık destanlarımızın zaferle neticelenmesinin temelinde de bu fedakârlık ve bu inanç yatmaktadır.

Kahraman Gazilerimize devletimizin verdiği önemin ifadesi olarak, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 19 Eylül 1921’de Mustafa Kemal Atatürk’e “Gazi” unvanının verildiği günün yıl dönümünü “Gaziler Günü” olarak kutlamaktayız.

Vatanımızın bölünmez bütünlüğünü ve ebedi varlığını korumak, milletimizin birlik, beraberlik ve huzurunu sağlamak için, vatanın bölünmez bütünlüğü uğruna göğüslerini siper etmiş tüm kahraman gazilerimizin “Gaziler Günü” nü kutluyorum.

Destanlar уazan şehit ve gaziler tek tek birer onur abidemizdir. Kahramanlık günlerini şehit ve gazilerimize borçluyuz. Vatanını, bayrağını ve kutsal değerlerini korumak ve savunmak için en güç koşullar altında canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen gazilerimiz, milletimizin medarı iftiharı, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleridir. İnsanlar hayatları boyunca çalışarak pek çok rütbe ve unvan elde edebilirler. Ancak şehitlik ve gazilik unvanının diğerlerinden önemli bir farkı vardır. Şehitlik ya da gazilik unvanını elde eden kişi hayatını ortaya koymuştur. Bu rütbeler hayat karşılığında elde edilir. İnançla kazanılır. Hem hakkın hem de halkın nezdinde bu rütbelere erişmek büyük bir mazhariyettir.

Milletimizin bekası, şehitlik ve gazilik ruhu kazanmış bir kalbe sahip olan nesiller yetiştirmekle mümkündür. Bunun için geleceğimizin teminatı olan gençlerimize, Malazgirt’te, Çanakkale’de, Sakarya’da, Dumlupınar’da, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgemiz başta olmak üzere, yıllardır terör örgütlerine karşı ve 15 Temmuz hain darbe girişiminde verilen mücadeleyi ve bu aziz vatan uğrunda gösterilen fedakârlıkları geleceğimizin teminatı gençlerimize iyi anlatmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, vatanımız için canlarını hiç düşünmeden feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal etmiş kahraman gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, hayatta olan  gazilerimize de sağlıklı, uzun ömürler diliyorum.” dedi.

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

Tercüme Bürosu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.